Ubywa strajkujących szkół i przedszkoli

/ / tookapic

  

Już ponad trzydzieści z 420 placówek oświatowych, które na terenie województwa opolskiego przystąpiły do strajku nauczycieli wycofało się z akcji protestacyjnej - poinformował w czwartek Robert Socha z opolskiego kuratorium oświaty.

Według informacji opolskiego kuratorium oświaty, na terenie województwa opolskiego do akcji protestacyjnej przystąpiło 420 placówek. W środę liczba ta zmalała o 26 jednostek - głównie przeszkoli. W czwartek z akcji wycofały się kolejne placówki.

Jak poinformowało kuratorium oświaty w czwartek strajk przerwała szkoła w ZSP Trzeboszowice i przedszkole nr 22 w Opolu. W PSP Malnia pracuje już oddział przedszkolny, a w szkole strajkuje dwóch nauczycieli. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kietrzu pracuje przedszkole. Kuratorium otrzymało w czwartek informację, że od kilku dni strajk przerwała szkoła w Grodkowie.

W nyskim ZSE zawieszono strajk na czas rady klasyfikacyjnej, która odbyła się dzisiaj. W przedszkolu w Łosiowie i w ponadpodstawowych Zespołach Szkół w Ozimku i Tułowicach zawieszono strajk na czas świąt.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

W Wilnie zwyciężył PiS

/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Obywatele RP biorący udział w Wilnie w wyborach do PE najwięcej głosów oddali na Prawo i Sprawiedliwość – 105. Drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska – 88 głosów, trzecie – Komitet Wyborczy Wiosna - 33 głosy.

15 głosów w Wilnie uzyskała Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, 11 – Lewica Razem, 5 - Kukiz'15 i 4 głosy – Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski.

Przewodniczący Obwodowej Komisji Wyborczej nr 88 w Wilnie Marcin Sokalski poinformował, że głosowanie, które odbywało się w ambasadzie polskiej, przebiegało sprawnie, bez zakłóceń.

Zawczasu udział w wyborach w Wilnie zgłosiło 170 obywateli Polski. Z możliwości głosowania korzystali też polscy turyści i pielgrzymi, którzy odebrali zaświadczenia o prawie głosu za granicą

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl