Ubywa strajkujących szkół i przedszkoli

/ / tookapic

  

Już ponad trzydzieści z 420 placówek oświatowych, które na terenie województwa opolskiego przystąpiły do strajku nauczycieli wycofało się z akcji protestacyjnej - poinformował w czwartek Robert Socha z opolskiego kuratorium oświaty.

Według informacji opolskiego kuratorium oświaty, na terenie województwa opolskiego do akcji protestacyjnej przystąpiło 420 placówek. W środę liczba ta zmalała o 26 jednostek - głównie przeszkoli. W czwartek z akcji wycofały się kolejne placówki.

Jak poinformowało kuratorium oświaty w czwartek strajk przerwała szkoła w ZSP Trzeboszowice i przedszkole nr 22 w Opolu. W PSP Malnia pracuje już oddział przedszkolny, a w szkole strajkuje dwóch nauczycieli. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kietrzu pracuje przedszkole. Kuratorium otrzymało w czwartek informację, że od kilku dni strajk przerwała szkoła w Grodkowie.

W nyskim ZSE zawieszono strajk na czas rady klasyfikacyjnej, która odbyła się dzisiaj. W przedszkolu w Łosiowie i w ponadpodstawowych Zespołach Szkół w Ozimku i Tułowicach zawieszono strajk na czas świąt.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Dramatyczny apel biskupów Ameryki Łacińskiej: To zagraża przyszłości całej planety!

zdjęcie ilustracyjne / Yolanda Coervers; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Katoliccy biskupi Ameryki Łacińskiej zgromadzeni w stolicy Peru, Limie, wezwali rządy Brazylii i Boliwii oraz całą wspólnotę międzynarodową do „podjęcia poważnych środków w celu ratowania płuc świata - płonących od dwóch tygodni lasów Amazonii”.

To, co dzieje się w Amazonii, nie jest tylko sprawą lokalną, lecz wydarzeniem o globalnym zasięgu. Gdy cierpi Amazonia, cierpi cały świat.
- ostrzegli członkowie Episkopatu Ameryki Łacińskiej (CELAM) w dramatycznym apelu zatytułowanym „Podnosimy głos w sprawie Amazonii”.
 
Biskupi zacytowali słowa papieża Franciszka, który w 2013 roku rozpoczynając swój pontyfikat wzywał w homilii wszystkich ludzi dobrej woli do ochrony dzieła Stwórcy, jakim jest Ziemia.
 
Purpuraci Ameryki Łacińskiej i Karaibów wyrazili na spotkaniu w Limie zaniepokojenie rozmiarami tragedii, jaką stały się „straszliwe pożary niszczące wielką część flory i fauny na Alasce, Grenlandii, Syberii, Wyspach Kanaryjskich, a w szczególny sposób w Amazonii”.
 
Przestrzegają w związku z tą klęską, że pożary obecnie nie tylko pustoszą Amazonię, ale „zagrażają także przyszłości całej planety”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl