Zakładnicy uciekli Broniarzowi. Protest nauczycieli wygasa

Sławomir Broniarz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty przebiegły bez zakłóceń. To niewątpliwie sukces przeciwników radykalnego i krzywdzącego uczniów protestu zorganizowanego przez ZNP i stojącego na jej czele Sławomira Broniarza oraz przez FZZ. – Trzeba rozmawiać o wysokości zarobków, ale nie można traktować uczniów jak zakładników – mówi „Codziennej” Dariusz Piontkowski, wiceprzewodniczący sejmowej komisji edukacji.

Wczoraj minął 10. dzień strajku nauczycieli. Wciąż nie wiadomo, jak potoczy się los tegorocznych matur. Minister edukacji narodowej Anna Zalewska uspokajała maturzystów.

Zobaczcie, udało się przeprowadzić egzaminy po ósmej klasie i gimnazjalne

– powiedziała w radiowej Jedynce. Dodała, że trwają poszukiwania rozwiązań prawnych ws. klasyfikacji abiturientów. – Głęboko wierzę, że wszystkie rady klasyfikacyjne się odbędą – podkreśliła minister.

Zdaniem posła Piontkowskiego nie ma pewności co do tego, jak zachowają się strajkujący nauczyciele.

– Mam wrażenie, że duża część nauczycieli nie będzie chciała ułatwić uczniom przystąpienia do matury. Traktują to jako broń, która wymusi na rządzie ustępstwa

– mówi „Codziennej” poseł.

– Jeszcze jakiś czas temu Sławomir Broniarz przepraszał za samo słowo, że mógłby nie dopuścić do klasyfikacji. Dzisiaj można odnieść wrażenie, że wręcz zachęca nauczycieli do tego typu postaw – martwi się Piontkowski.

Tymczasem trwają przygotowania do oświatowego okrągłego stołu. Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin w wypowiedzi dla „Dziennika Gazety Prawnej” o okrągłym stole zadeklarował, że rząd chce usłyszeć głos tych, którzy dotychczas milczeli w tej sprawie, np. rodziców.

– Jak oni sobie wyobrażają to, jak powinny być uczone ich dzieci, w jakim systemie mają pracować nauczyciele, jak ma być zorganizowana oświata

– powiedział Sasin.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Izrael: Gantz z misją utworzenia rządu

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/PublicDomainPictures

  

Prezydent Izraela Reuwen Riwlin powierzył misję utworzenia rządu liderowi centrolewicowego sojuszu Niebiesko-Biali Benny'emu Gantzowi - podały media.

Politycznemu rywalowi Gantza, premierowi Benjaminowi Netanjahu nie dało się utworzyć rządu po przedterminowych wyborach we wrześniu. W poniedziałek poinformował on o rezygnacji ze starań o sformowanie nowego gabinetu.

Sojusz Gantza, który w wyborach zdobył o jeden mandat więcej (33) niż Likud Netanjahu (32), na początku października niespodziewanie odwołał swój udział w rozmowach w sprawie utworzenia z ugrupowaniem Netanjahu rządu jedności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl