Ofensywa postmarksizmu

  

Po spaleniu katedry Notre Dame pojawiły się pytania, czy po tym zdarzeniu Francja się odmieni. Tymczasem lewicowi ideolodzy politpoprawności nie tylko nie odpuszczają, ale zaczynają się wręcz zbroić. W dniu pożaru paryskiej świątyni ministerstwo ds. równości kobiet i mężczyzn powołało Brygady Antydyskryminacyjne (BADI).

W ich skład weszły instytucje publiczne, jak DILCRAH (delegatura do walki z rasizmem, antysemityzmem i przeciwnikami LGTB), oraz podmioty społeczne, jak np.: SOS Racisme, SOS Homophobie, Centrum LGBT. Wszystkie znane są ze swojej skrajnej lewicowości. Tylko czekać, a tak jak podczas wojny domowej w Hiszpanii pojawią się też Brygady Międzynarodowe. Uwagę zwraca militarna terminologia. W miarę zaostrzania się „walki klasowej” następuje przejście do ofensywy. Pierwsze zadania BADI (wykonywane przy wsparciu Facebooka) to stworzenie „platformy ostrzegawczej” do walki z dyskryminacją, „uwrażliwianie społeczeństwa” i ocena poszczególnych polityk publicznych. Widać, że kończy się etap lewicowej pedagogiki, a w jego miejsce przychodzą działania dyscyplinujące. Czy to początki aktywności orwellowskiej policji myśli?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl