„Zasługi” Broniarza

  

Przeprowadzony przez pracownię Kantar Public na zlecenie TVN sondaż nie pozostawia cienia wątpliwości – prawie połowa Polaków (49 proc.) nie chce strajku nauczycieli. Zestawienie z badaniem z 11 kwietnia wskazuje też, że poparcie dla protestu spada. Wyniki te nie zaskakują, gdy zna się opinie rodziców, jak też samych uczniów.

Większość z nich uważa postawę strajkujących nauczycieli za roszczeniową, a pobudki strajku za czysto polityczne. Szefowie Związku Nauczycielstwa Polskiego nie buntowali się, gdy rządziła koalicja PO-PSL. Nie robili tego, ponieważ nie było to poprawne politycznie. Teraz zaś, gdy sytuacja się zmieniła, pan Broniarz et consortes nie mają najmniejszych oporów, by wykorzystywać uczniów dla własnych celów. Tak uważają nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku i dzięki którym dzieci mogą zdawać egzaminy. ZNP doprowadził też do głębokich podziałów w środowisku nauczycielskim – bywa, że strajkujący nauczyciele stają się agresywni wobec niestrajkujących kolegów. I to jest „zasługa” pana Broniarza. Strajk kiedyś minie, a nauczyciele wrócą do pokoi nauczycielskich. Ale czy będzie możliwe porozumienie przy tak głębokich podziałach?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts