Umowa na modernizację oczyszczalni ścieków

/ SmartGeoPL

  

Dziś podpisano umowę z wykonawcą kompleksowej modernizacji oczyszczalni ścieków w Opolu. Jak informuje spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu, koszt projektu to około 170 mln złotych.

W opolskiej siedzibie spółki Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. podpisano umowę z WTE Wassertechnik (Polska), który będzie wykonawcą zadania polegającego na kompleksowej modernizacji oczyszczalni ścieków.

Z oczyszczalni, która zostanie poddana przebudowie, obecnie korzysta miasto Opole oraz ościenne samorządy. Ostatni raz obiekt był modernizowany 17 lat temu i w ocenie specjalistów, osiągnął już graniczne parametry technologiczne. Oprócz remontu, modernizacji już istniejących urządzeń przewidziana jest także budowa nowych obiektów, zainstalowanie nowoczesnego systemu monitoringu oraz sterowania pracą oczyszczalni.

Jak poinformowała Joanna Krassowska, pełnomocnik Zarządu ds. Komunikacji i PR z WiK Opole, modernizacja oczyszczalni jest częścią większego projektu realizowanego przez spółkę, którego całkowity koszt to 207,8 mln złotych, z czego 103,6 mln stanowi dofinansowanie z Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Szef neonazistowskiej grupy w koszulce z Putinem. Ścigany w USA - ukrył się w Petersburgu

Kolaż obrazów z mediów społecznościowych i archiwum YouTube

  

Jak ustalili dziennikarze BBC, jeden z najbardziej poszukiwanych neonazistów w Stanach Zjednoczonych, lider grupy "Baza", od momentu powstania grupy zamieszkuje w Sankt Petersburgu. Na nagraniach, do których udało się dotrzeć BBC, nosi on koszulkę z podobizną Władimira Putina. Chyba nie takich wiadomości oczekiwał rosyjski prezydent będący w środku kampanii, która oddalić miała od jego państwa oskarżenia o współpracę z nazistami.

[polecam:https://niezalezna.pl/303719-sowieci-pomagali-niemcom-mordowac-zydow-nawet-podpisali-zbrodnicza-umowe-wideo]

Wiele mówiło się w ostatnim czasie o związkach komunizmu z nazizmem i współpracy pomiędzy Rzeszą Niemiecką i Związkiem Sowieckim podczas II wojny światowej. Narracja prezydenta Władimira Putina nie wytrzymuje krytyki, jeśli tylko spojrzy się na nią okiem historyka, a nie rosyjskiego polityka. 

Putinowi, który próbuje odłączyć Rosję od wszelkich konotacji z nazizmem, nie pomagają też obecne fakty. Śledztwo dziennikarzy telewizji BBC wykazało, że to z terenu Rosji rozkazy wydaje przywódca neonazistowskiej grupy "The Base" ("Baza"), działającej na terenie Stanów Zjednoczonych. 

Używający pseudonimów "Norman Spear" i "Roman Wolf" lider grupy to według ustaleń mediów 46-letni Rinaldo Nazzaro. Mniej niż dwa lata temu opuścił Nowy Jork, by zamieszkać w Sankt Petersburgu. Dziennikarze BBC przypominają, że w styczniu siedmiu członków grupy usłyszało cały zestaw zarzutów, w tym działanie mające na celu popełnienie morderstwa. Wokół "Bazy" prowadzone jest szerokie śledztwo, na wniosek FBI.

W dokumentach sądowych przygotowanych przez FBI "Baza" opisana jest jako "brutalna grupa ekstremistów działająca z pobudek rasowych", która "pragnie doprowadzić do upadku amerykańskiego rządu, zainicjować wojnę rasową i ustanowić stan tylko dla białych etnicznie"

- informuje portal bbc.com.

Grupa założona została najprawdopodobniej w okolicach lipca 2018 roku, kiedy zaczęła zbierać przez internet zainteresowane wstąpieniem do niej osoby. Używano zabezpieczonych cyfrowo wiadomości, zachęcano członków, by przyjeżdżali na ćwiczenia paramilitarne. 

[polecam:https://niezalezna.pl/307538-niemiecka-prasa-przestrzega-przed-putinem-sieje-niezgode-czy-wrecz-pogarde-dla-polakow]

Nazzaro popełnił błąd, występując osobiście w materiałach promujących grupę, dzięki czemu śledczym udało się go namierzyć. Co ciekawe, na nagraniu opublikowanym w marcu 2019 roku Nazzaro siedzi w czarnej koszulce z podobizną Władimira Putina i napisem "ROSJA, absolutna władza". 

Dziennikarze śledczy BBC ustalili, że we wspomnianym lipcu 2018 roku Rinaldo Nazzaro wraz z żoną (Rosjanką) zakupili drogą posiadłość w centrum Sankt Petersburga. Zanim doszło do ich przeprowadzki, prowadzili w Nowym Jorku firmę, zajmującą się m.in. "ekspertyzami wywiadowczymi, antyterroryzmem i przeciwdziałaniu powstaniom".

Czy to tylko zbieg przypadków?
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: bbc.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts