Umowa na modernizację oczyszczalni ścieków

Dziś podpisano umowę z wykonawcą kompleksowej modernizacji oczyszczalni ścieków w Opolu. Jak informuje spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu, koszt projektu to około 170 mln złotych.

SmartGeoPL

W opolskiej siedzibie spółki Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. podpisano umowę z WTE Wassertechnik (Polska), który będzie wykonawcą zadania polegającego na kompleksowej modernizacji oczyszczalni ścieków.

Z oczyszczalni, która zostanie poddana przebudowie, obecnie korzysta miasto Opole oraz ościenne samorządy. Ostatni raz obiekt był modernizowany 17 lat temu i w ocenie specjalistów, osiągnął już graniczne parametry technologiczne. Oprócz remontu, modernizacji już istniejących urządzeń przewidziana jest także budowa nowych obiektów, zainstalowanie nowoczesnego systemu monitoringu oraz sterowania pracą oczyszczalni.

Jak poinformowała Joanna Krassowska, pełnomocnik Zarządu ds. Komunikacji i PR z WiK Opole, modernizacja oczyszczalni jest częścią większego projektu realizowanego przez spółkę, którego całkowity koszt to 207,8 mln złotych, z czego 103,6 mln stanowi dofinansowanie z Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo