Umowa na modernizację oczyszczalni ścieków

/ SmartGeoPL

  

Dziś podpisano umowę z wykonawcą kompleksowej modernizacji oczyszczalni ścieków w Opolu. Jak informuje spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu, koszt projektu to około 170 mln złotych.

W opolskiej siedzibie spółki Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. podpisano umowę z WTE Wassertechnik (Polska), który będzie wykonawcą zadania polegającego na kompleksowej modernizacji oczyszczalni ścieków.

Z oczyszczalni, która zostanie poddana przebudowie, obecnie korzysta miasto Opole oraz ościenne samorządy. Ostatni raz obiekt był modernizowany 17 lat temu i w ocenie specjalistów, osiągnął już graniczne parametry technologiczne. Oprócz remontu, modernizacji już istniejących urządzeń przewidziana jest także budowa nowych obiektów, zainstalowanie nowoczesnego systemu monitoringu oraz sterowania pracą oczyszczalni.

Jak poinformowała Joanna Krassowska, pełnomocnik Zarządu ds. Komunikacji i PR z WiK Opole, modernizacja oczyszczalni jest częścią większego projektu realizowanego przez spółkę, którego całkowity koszt to 207,8 mln złotych, z czego 103,6 mln stanowi dofinansowanie z Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kiedy jest demokracja? Zieliński: Według opozycji tylko wtedy, gdy oni triumfują

Zdjęcie ilustracyjne / senat.gov.pl

  

Marszałek Senatu – co było widać i słychać w jego wystąpieniu – przypisuje sobie zbyt dużą rolę. Koalicja Obywatelska i cała opozycja przypisuje zbyt duże znaczenie wybrania prof. Grodzkiego na marszałka Senatu – mówił w rozmowie z Michałem Rachoniem poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński.

Polityk PiS przypomniał o śpiewaniu hymnu w Sejmie. Cezary Tomczyk w trakcie obrad Sejmu wyszedł na mównicę, by zaintonować hymn narodowy. Zrobił to z okazji wyboru Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu.

[polecam:https://niezalezna.pl/296983-tomczyk-poderwal-poslow-do-hymnu-bowybrano-marszalka-senatu-nie-brakuje-glosow-krytyki]

„Hymn odśpiewuje się w szczególnych okolicznościach, określonych dokładnymi przepisami, w sytuacjach uroczystych. Nawet jeżeli tak uznał ten poseł, to można było to zrobić w Senacie, gdzie te wybór został dokonany, ale wydaje mi się, że należy patrzeć zwyczajnie”

– powiedział gość Michała Rachonia.

Zieliński podkreślił, że wybór marszałka Sejmu i Senatu „jest ważną, ale zwykłą czynnością w obu izbach parlamentu”.

Jakoś w Sejmie nikomu do głowy nie przyszło czynić z tego coś nadzwyczajnego, bo to jest czynność zwyczajna, choć ważna. To była manifestacja tego, co z resztą było wypowiedziane w innych wystąpieniach, że właśnie wygrała demokracja. To znaczy ze w Sejmie nie wygrała demokracja? Z tą demokracją jest tak, że w Senacie wygrała większość która została utworzona dzięki temu, że kilku pojedynczych senatorów dołączyło do senatorów Koalicji Obywatelskiej, która miała mniejszość w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości. To nie jest jakiś nadzwyczajny triumf demokracji, bo wyraźnie w świadomości polityków Platformy Obywatelskiej jest takie przeświadczenie, że jak oni wygrywają to jest triumf demokracji, a jak wygrywa ktoś inny – prawo i Sprawiedliwość w szczególności to wtedy demokracji nie ma. Dają wyraz takiemu bezsensownemu przekonaniu i właśnie wpisał się w to nowy marszałek Senatu

– dodał poseł PiS.

Zieliński przypomniał, że to Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory.

"Również do Senatu, choć nie uzyskało tam bezwzględnej większości" - mówił. Podkreślił, że w związku z tym triumfalizm, jaki przebija w wystąpieniach marszałka Senatu, jest zupełnie nieuzasadniony.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio 24

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl