Lewandowski w szoku po sondażu dla „Polityki”. Europoseł PO ma nadzieję, że to... incydent

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

- Mam nadzieję, że to jest incydent, bo nijak nie jestem w stanie sobie tego wytłumaczyć - w ten sposób eurodeputowany Platformy Obywatelskiej, Janusz Lewandowski skomentował sporą przewagę Zjednoczonej Prawicy nad Koalicją Europejską w sondażu dla "Polityki". Zdaniem europosła PO... "powinno być odwrotnie".

Zjednoczona Prawica ma 35 proc. poparcia, a Koalicja Europejska 23 proc. – wynika z sondażu Kantar Polska dla tygodnika „Polityka”. Z badania wynika, że na wejście do Parlamentu Europejskiego mają jeszcze szanse: Wiosna - 8 proc., Kukiz ′15 - 6 proc. i Konfederacja - 5 proc. 

O wyniki sondażu dla "Polityki" został zapytany eurodeputowany PO, Janusz Lewandowski. 

Mam nadzieję, że to jest incydent, bo nijak nie jestem w stanie sobie tego wytłumaczyć

- powiedział portalowi interia.pl.

Europoseł Platformy Obywatelskiej ocenił, że "być może działa kiełbasa wyborcza rzucana systematycznie przez PiS". 

Być może, wbrew temu co się powszechnie mówi, strajk nauczycieli nie jest tak dobrze odbierany, a poparcie dla strajku również?

- pytał.

Nie potrafię sobie wyniku sondażu wytłumaczyć. Powinno być odwrotnie

- nie ukrywał zaskoczenia wynikami sondażu dla "Polityki".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: interia.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl