Ten widok chwyta za serce. Francuzi wyszli na ulice po pożarze Notre Dame. Łączą się w modlitwie! WIDEO

Widok płonącej katedry Notre Dame w Paryżu był ciosem dla każdego chrześcijanina. Mocno przeżyli to też Francuzi, którzy od lat oddalali się od chrześcijaństwa. Po pożarze wrócili oni jednak do tradycji. Wyszli na ulice, wspólnie się modlą. Zobaczcie niezwykłe obrazy z francuskich ulic.

Zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/salefran

Pożar, który wybuchł w słynnej paryskiej katedrze Notre Dame, udało się w poniedziałek do północy opanować na tyle, że strażacy podali, iż struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone. Płomienie zauważono przed godziną 19 wieczorem i wkrótce zdjęcia pożaru obiegły media. Pożar wybuchł gwałtownie, obejmując szybko iglicę i dach nawy poprzecznej. Wkrótce rozszerzył się na cały dach. Iglica zawaliła się i spłonęła. Szokujące sceny obiegły cały świat.

"Drodzy bracia i siostry, jestem bardzo zasmucony i czuję wielką bliskość z wami wszystkimi. Tym, którzy poświęcali się, także osobiście ryzykując, by uratować bazylikę, należy się wdzięczność całego Kościoła. Niech Maryja Panna ich błogosławi i wspiera odbudowę; niech będzie to dzieło zbiorowe, na sławę i chwałę Boga"

- mówił papież Franciszek podczas spotkania z tysiącami wiernych na placu Świętego Piotra. Wyrazy współczucia dla Francji wysyłali także przywódcy wielu państw na całym świecie.

Francuzi są zdruzgotani pożarem katedry, będącej jednym z największych symboli chrześcijańskich na świecie. Mimo powszechnej laicyzacji, jaka przez lata miała miejsce w tym kraju, wrócili oni do korzeni i tłumnie wychodzą na ulice. Przechodzą procesje, odbywają się wspólne modlitwy. Zobaczcie, jak wygląda obecnie Francja:

Czyli... może jeszcze nie wszystko stracone? Może dla Francji jeszcze jest nadzieja? Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział we wtorek, że paryska katedra Notre Dame zostanie odbudowana w ciągu pięciu lat. Oby w jeszcze krótszym czasie odbudowana została chrześcijańska tożsamość Francji.

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#Francja #Paryż #Notre Dame #katedra

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo