Nauczyciele oblali z tolerancji

  

Pamiętają Państwo, ile było krzyku o okładkę tygodnika „Gazeta Polska” przedstawiającą Sławomira Broniarza jako terrorystę biorącego zakładników? Lider ZNP nawet odgrażał się procesem. Kilka tygodni później okładka ta już nie szokuje. W zasadzie każdego dnia dochodzą do nas informacje, jak nauczyciele traktują zarówno uczniów, jak i swoich kolegów, którzy nie przyłączyli się do płacowego strajku.

Wyzywanie od „łamistrajków”, szpalery hańby, szykany, drwiny, obrażanie się na uczniów i szantaże moralne – tych przypadków jest już wystarczająco wiele, by dojść do wniosku, że kasta nauczycielska zaprezentowała się jako zdegenerowana, nastawiona na pieniądze, która generalnie niewiele rozumie z otaczającej ją rzeczywistości. Na co dzień ucząc tolerancji i akceptacji, w chwili próby w większości nie zdali egzaminu, wprost mobbingując i niszcząc kolegów. Z dnia na dzień nauczyciele tracą więc sympatię, a dziś honor zawodu ratują ci mniej liczni, którzy nie protestują. Mieli odwagę, żeby nie iść w owczym pędzie za swoimi kolegami. Za ten nonkonformizm z pewnością zostaną przez uczniów zapamiętani. A „Broniarze” cnotę już stracili. Pytanie, czy zarobią rubelka.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts