Prezydent i pierwsza dama apelują do nauczycieli. "Proszę umożliwić młodzieży zdanie egzaminów"

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Koła mówił o strajku nauczycieli. Przyznał, że rozumie strajkujących nauczycieli, ale prosi o to, by na ich działaniach nie ucierpiała młodzież. Chodzi głównie o możliwość zdawania przez młodych ludzi egzaminów, do których przygotowywali się przez lata.

Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Koła podkreślił, że generalne oczekiwanie nauczycieli dotyczące wzrostu wynagrodzeń jest uzasadnione.

"Dlatego od samego początku mówię, że w tym zakresie solidaryzuję się z nauczycielami; bo solidaryzuję się z nimi, zarówno ja, jak i moja żona"

- zapewnił prezydent. I wie co mówi, bo pierwsza dama - Agata Kornhauser-Duda - przez lata uczyła w szkole języka niemieckiego.

Prezydent wygłosił też słowa, które mogłyby w końcu dotrzeć do protestujących nauczycieli.

"Ale chciałbym jednego, aby to wszystko odbyło się w atmosferze spokojnych renegocjacji i spokojnej dyskusji. Oczywiście nie wykluczam strajku, bo to jest prawo do strajku, można je realizować. Ale proszę także, żeby umożliwić młodzieży zdanie egzaminów, bo to bardzo ważne dla młodych ludzi i dla ich rodziców; to ma znaczenie fundamentalne"

- oświadczył Andrzej Duda.

Poinformował też, że spotkał się dziś z przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego, szefową Forum Związków Zawodowych Dorotą Gardias, a rozmowa dotyczyła strajku nauczycieli i propozycji premiera Mateusza Morawickiego, by rozpocząć okrągły stół w sprawie oświaty.

"Otóż ja uważam, że ten okrągły stół to jest dobry pomysł, bo do omówienia są nie tylko kwestie związane z wynagrodzeniami; tych kwestii jest znacznie więcej"

- powiedział.

Prezydent podkreślił, że chciałby, aby rozmowy okrągłego stołu ws. sytuacji nauczycieli toczyły się w Belwederze.

"W eleganckich wnętrzach, które są ku temu odpowiednie, by omawiać w nich ważne polskie sprawy"

- zaznaczył.

Prezydent wyraził nadzieję, że premier Mateusz Morawiecki weźmie to rozwiązanie pod uwagę.

W ocenie Andrzeja Dudy jest wiele kwestii związanych z oświatą, które nie funkcjonują dobrze.

"Bo o ile nauczyciele mają swoje uzasadnione oczekiwania, to rodzice też mają wiele pretensji, choćby o to, że dzieciom trzeba dawać korepetycje. Potrzebny jest dialog"

- zauważył.

Jak zaznaczył on sam jest otwarty na rozmowy

Tymczasem, protestujący nauczyciele "bawią się świetnie". Widać to po kolejnych piosenkach, jakie pojawiają się z okazji strajku. A że młodzież stresuje się egzaminami? "To nie nasz problem".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Erdogan nie spotka się z Pence'em

Recep Erdogan / ArtemAugust [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że nie spotka się z wiceprezydentem USA Mikiem Pence'em w Ankarze - informuje agencja AFP. Waszyngton przekazał wcześniej, że Pence w środę uda się do tureckiej stolicy.

Według agencji Reutera Pence miał spotkać się z Erdoganem w Ankarze w czwartek, a ich rozmowa miała dotyczyć tureckiej ofensywy w północno-wschodniej Syrii.

Erdogan powiedział dziś, że po zaplanowanych na ten tydzień spotkaniach z amerykańską delegacją w Turcji ponownie zastanowi się nad tym, czy w listopadzie uda się do USA. Spotkanie Erdogana z prezydentem USA Donaldem Trumpem zaplanowano na 13 listopada w Waszyngtonie.

Turecki przywódca powiedział dziennikarzom w parlamencie, że przemyśli swoją wizytę w USA, ponieważ "argumenty, debaty, rozmowy w Kongresie (USA) dotyczące jego osoby, rodziny i przyjaciół ministrów stanowią wielki despekt" wobec rządu w Ankarze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl