To się opozycja zdziwi. Tak atakują rząd, a Polacy mają własne zdanie. Ten sondaż wiele wyjaśnia

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blażejowski/Gazeta Polska

  

Najnowszy sondaż CBOS pokazuje, że Polacy pozytywnie oceniają rząd i premiera Mateusza Morawieckiego. Do zwolenników rządu zalicza się 39 procent badanych, natomiast aż 52 procent pozytywnie ocenia jego prace.

Wciąż dużym poparciem społecznym cieszy się premier Mateusz Morawiecki. Zadowolonych z tego, że pełni on funkcję szefa rządu jest 48 proc. badanych. Z dezaprobatą przyjmuje pełnienie przez niego funkcji Prezesa Rady Ministrów 32 proc. respondentów. 20 proc. nie ma zdania na ten temat.

Zdecydowanie pozytywnie oceniany jest też cały rząd. Do zwolenników gabinetu Mateusza Morawieckiego zalicza się 39 proc. badanych. Przeciwnicy rządu stanowią 28 proc. ogółu ankietowanych. Obojętność wobec rządu deklaruje 30 proc. respondentów. Brak zdania na ten temat deklaruje 3 proc. respondentów. Efekty pracy rządu dobrze ocenia 52 proc. badanych. Niezadowolonych z rezultatów jego działań jest 32 proc. 16 proc. nie ma zdania na ten temat.

Przekonanie, że polityka rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej, wyraża 47 proc. ankietowanych. Sceptycznych co do tego jest 39 proc. badanych. Nie ma zdania na ten temat 14 proc. respondentów.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 4–11 kwietnia 2019 r. na liczącej 1125 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosja odbudowuje wpływy na Bałkanach. Miedwiediew z witą w Belgradzie

Zdjęcie ilustracyjne / By Jürg Vollmer / Maiakinfo - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9846862

  

Rosja jest gotowa wspierać Serbię "w obronie suwerenności i integralności terytorialnej" - oświadczył dzisiaj rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew, który składa wizytę w Belgradzie.

Podczas wystąpienia na specjalnym posiedzeniu parlamentu Miedwiediew oświadczył, że Rosja liczy na to, że "sytuacja na Bałkanach pozostanie stabilna i bezpieczna". Moskwa dąży do rozwoju stosunków ze wszystkimi państwami regionu - dodał premier.

Wcześniej Miedwiediew uczestniczył w paradzie wojskowej na lotnisku wojskowym pod Belgradem. Defiladę z udziałem żołnierzy, pojazdów wojskowych i śmigłowców poprzedził pokaz ćwiczeń antyterrorystycznych.

Miedwiediew rozmawiał też z prezydentem Serbii Aleksandarem Vucziciem i premier Aną Brnabić.

Wizyta Miedwiediewa w Belgradzie to znak bliskich stosunków rosyjsko-serbskich - pisze agencja AP. Moskwa pomaga Belgradowi we wzmocnieniu serbskiej armii, mimo tego, że formalnie Serbia dąży do członkostwa w UE.

Associated Press pisze, że Rosja w ostatnim czasie zintensyfikowała działania, których celem jest odbudowa wpływów w byłych komunistycznych krajach Europy Wschodniej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl