Mimo strajku egzaminy ósmoklasistów bez zakłóceń. "Wszystko odbywa się zgodnie z procedurami"

Dla ponad 377 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12,7 tys. szkół w kraju dzisiaj o godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin ósmoklasisty z matematyki. Wtorek jest jednocześnie dziewiątym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli. - Wszystko odbywa się zgodnie z procedurami – poinformowała dziś minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

Dzisiaj uczniowie VIII klas szkół podstawowych piszą drugą z trzech części egzaminu ósmoklasisty – egzamin z matematyki. W środę czeka ich egzamin z języka obcego.

Egzamin ósmoklasisty przeprowadzany jest po raz pierwszy. Jego wprowadzenie jest konsekwencją reformy edukacji – wydłużenia nauki w szkołach podstawowych z sześciu do ośmiu lat.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie przystąpił do egzaminu w poniedziałek, wtorek i w środę, to będzie go pisał w drugim terminie – 3, 4 i 5 czerwca.

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska poinformowała, że proces egzaminacyjny przebiega bez żadnych zakłóceń.

"Wszystko odbywa się zgodnie z procedurami –  powiedziała minister Zaleska.

Wynik egzaminu – uczniowie poznają go 14 czerwca – wpływa na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Zaświadczenia o wynikach wraz ze świadectwem szkolnym otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 21 czerwca.

 


Źródło: niezalezna.pl, pap

#Anna Zalewska #egzamin ósmoklasisty #strajk nauczycieli

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo