Tyle dzieci skorzysta na rozszerzeniu programu „Rodzina 500 plus”. Premier przedstawił dane

/ twitter.com/PremierRP

  

- Każdy rząd staje przed dylematem jak angażować środki w rozwój. Ten program, który prezentujemy jest programem, który ma się koncentrować na krótkim, średnim i długim okresie. Zwykle potrzeby najbardziej bliskie naszej rzeczywistości wypierają te, które mają długi horyzont. Program "Rodzina 500 plus" ma służyć dzietności, ma poprawić demografię Polski. Tworzy plan dla długofalowego rozwoju Polski - mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Rząd przyjął projekt ws. rozszerzenia programu "Rodzina 500 plus" na pierwsze dziecko.

Demografia jest problemem Europy, ale też problemem Polski. W długim horyzoncie czasowym oferujemy zmianę polityki, pozytywną zmianę rewolucyjną. Wierzę, że zmieni ona perspektywy rozwoju Polski na najbliższe lata

- podkreślił.

Szef rządu zauważył, że "ważna jest edukacja dzieci, zdolność rodzin do wykształcenia dzieci i tutaj w badaniach jakościowych mamy bardzo pozytywne wyniki po wprowadzeniu programu 500 plus".

Już w najbliższych latach te impulsy rozwojowe będą zauważalne

- mówił.

Jak myślimy o rozwoju to widzimy drogi i koleje, ale dzieci nie mają mechanizmów, żeby wpływać na państwo i polityków, żeby zwiększać wydatki na rodzinę. Przeszliśmy rewolucję, pozytywną rewolucję prorodzinną. Mamy jeden z najwyższych wzrostów gospodarczych. To zostało docenione przez agencje ratingowe

- podkreślił premier.

Mateusz Morawiecki zauważył, że "w demografii niże rozwijają się bardzo długo i one są potem bardzo trudne do odkręcenia".

Podjęliśmy najważniejsze działanie od 30 lat żeby odkręcić ten niż

- dodał.

Przekroczyliśmy najbardziej optymistyczny wariant. To pokazuje, że w ciągu 1 roku rodzi się o 40 tys. więcej dzieci i to jest ta wielka radość z programu "500 plus", który tworzy nową Polskę

- wskazał szef rządu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie żyje szef bułgarskiego Sztabu Generalnego. Gen. Andrej Bocew miał 60 lat

/ Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W wieku 60 lat zmarł nagle szef bułgarskiego Sztabu Generalnego gen. Andrej Bocew - podało w czwartek wieczorem Ministerstwo Obrony. Bocew zajmował stanowisko szefa obrony, jak nazywane jest to stanowisko w Bułgarii, od marca 2017 r.

W latach 2011-2017 r. generał Bocew był dowódcą bułgarskich sił lądowych.

Na stanowisko szefa obrony, które do 2009 r. było określane jak w innych krajach nazwą "szef sztabu generalnego", mianował go wkrótce po objęciu urzędu w 2017 r. obecny prezydent Rumen Radew.

"Wojsko traci w jego osobie znakomitego żołnierza i dowódcę, który pozostawi swój trwały ślad w wojskowej historii Bułgarii"

- napisano w komunikacie Ministerstwa Obrony Bułgarii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts