Tyle dzieci skorzysta na rozszerzeniu programu „Rodzina 500 plus”. Premier przedstawił dane

/ twitter.com/PremierRP

  

- Każdy rząd staje przed dylematem jak angażować środki w rozwój. Ten program, który prezentujemy jest programem, który ma się koncentrować na krótkim, średnim i długim okresie. Zwykle potrzeby najbardziej bliskie naszej rzeczywistości wypierają te, które mają długi horyzont. Program "Rodzina 500 plus" ma służyć dzietności, ma poprawić demografię Polski. Tworzy plan dla długofalowego rozwoju Polski - mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Rząd przyjął projekt ws. rozszerzenia programu "Rodzina 500 plus" na pierwsze dziecko.

Demografia jest problemem Europy, ale też problemem Polski. W długim horyzoncie czasowym oferujemy zmianę polityki, pozytywną zmianę rewolucyjną. Wierzę, że zmieni ona perspektywy rozwoju Polski na najbliższe lata

- podkreślił.

Szef rządu zauważył, że "ważna jest edukacja dzieci, zdolność rodzin do wykształcenia dzieci i tutaj w badaniach jakościowych mamy bardzo pozytywne wyniki po wprowadzeniu programu 500 plus".

Już w najbliższych latach te impulsy rozwojowe będą zauważalne

- mówił.

Jak myślimy o rozwoju to widzimy drogi i koleje, ale dzieci nie mają mechanizmów, żeby wpływać na państwo i polityków, żeby zwiększać wydatki na rodzinę. Przeszliśmy rewolucję, pozytywną rewolucję prorodzinną. Mamy jeden z najwyższych wzrostów gospodarczych. To zostało docenione przez agencje ratingowe

- podkreślił premier.

Mateusz Morawiecki zauważył, że "w demografii niże rozwijają się bardzo długo i one są potem bardzo trudne do odkręcenia".

Podjęliśmy najważniejsze działanie od 30 lat żeby odkręcić ten niż

- dodał.

Przekroczyliśmy najbardziej optymistyczny wariant. To pokazuje, że w ciągu 1 roku rodzi się o 40 tys. więcej dzieci i to jest ta wielka radość z programu "500 plus", który tworzy nową Polskę

- wskazał szef rządu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożary na greckiej wyspie Zakinthos

wyspa Zakinthos / pixabay.com/12019

  

Na greckiej wyspie Zakinthos doszło w niedzielę do pożarów lasów w dwóch rejonach. Obrona cywilna wydała ostrzeżenie przed rosnącym niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się pożarów w związku z silnym wiatrem - poinformował grecki portal themanews. Ewakuowano dwie wioski.

Na razie nie odnotowano żadnych ofiar. Władze nie spodziewają się, aby pożary ustąpiły do wtorku - podała agencja Reutera.

"W ramach środków ostrożności ewakuowaliśmy około 300 mieszkańców i turystów ze wsi Keri i Agalas"

- powiedział Reuterowi rzecznik lokalnej straży pożarnej.

Wyspa Zakinthos znajduje się ok. 300 kilometrów na zachód od Aten.

Pożary, które wybuchły po południu, zaczęły się szybko rozprzestrzeniać. Silny wiatr, dochodzący do 7 stopni w skali Beauforta, utrudnia akcję pożarniczą. Z ogniem na Zakinthos walczyło ponad 100 strażaków, 28 wozów strażackich, dwa helikoptery i cztery samoloty gaśnicze.

Z kolei ponad 160 strażaków zmagało się w niedzielę z poważnym pożarem, który wybuchł w górach otaczających kurort Lutraki, położony 60 km na zachód od stolicy kraju.

W ciągu minionych 24 godzin wybuchło w Grecji ok. 80 pożarów. W ostatnich miesiącach w kraju doszło do serii pożarów spowodowanych falą upałów, suszą i silnymi wiatrami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl