Szydło o inicjatywie okrągłego stołu ws. oświaty: Premier daje jasny sygnał, że to sprawa całego rządu

Beata Szydlo / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Tydzień temu premier Mateusz Morawiecki poinformował, że chciałby, aby zaraz po świętach wielkanocnych nastąpiły rozmowy z nauczycielami w formule okrągłego stołu. Inicjatywę premiera dziś komentowała Beata Szydło. - "Premier mówiąc o tym, że jest patronem tego okrągłego stołu, daje jasny sygnał, że to sprawa całego rządu i cały rząd będzie chciał być tutaj zaangażowany" - powiedziała wicepremier w TVN24.

Premier Morawiecki chciałby, aby w obradach oświatowego okrągłego stołu wzięli udział związkowcy, ale też nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy, a także rodzice.

Odnosząc się do tej propozycji, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz zadeklarował stałą gotowość do rozmów o edukacji.

Szef KPRM pytany, czy do okrągłego stołu zostaną zaproszeni przedstawiciele związków, w tym ZNP i Forum Związków Zawodowych, odpowiedział, że nie tylko przedstawiciele tych związków.

"Chcemy, żeby w tym okrągłym stole wzięli udział przedstawiciele rodziców, samorządów, chcemy, żeby rodzice mieli większy wpływ na szkołę"

- oświadczył Dworczyk.

"Chcemy, żeby była to poważna debata o radykalnych zmianach w systemie oświaty, bo nie chcemy rozmawiać wyłącznie o podwyżce wynagrodzeń, to jest szalenie ważne, ale to nie jest jedyny temat" - dodał.

O inicjatywie Mateusza Morawieckiego dziś w „Rozmowie Piaseckiego” w TVN24.mówiła wicepremier Beata Szydło.

"Premier zapowiedział, że będzie patronem okrągłego stołu. Należy pamiętać, że okrągły stół, jeżeli zostanie przyjęta ta formuła, którą my będziemy proponować, czyli to będą wielotygodniowe czy przynajmniej kilkurazowe spotkania, rozmowy grup roboczych"

- powiedziała była premier.

Według mnie powinna być tutaj bardzo silna reprezentacja również zewnętrznych ekspertów, więc tych grup roboczych będzie na pewno sporo, ale premier mówiąc o tym, że jest patronem tego okrągłego stołu, daje jasny sygnał, że to sprawa całego rządu i cały rząd będzie chciał być tutaj zaangażowany

– dodała Beata Szydło w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kobieta spaliła 40 tysięcy euro

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Lukasz Radziejewski/CC BY-SA 2.0

  

40 tysięcy euro spaliła w piekarniku kobieta na północy Włoch, która chciała upiec strudel, nie wiedząc, że jej narzeczony ukrył tam pieniądze. Wydarzenie to nagłośniły dzisiaj lokalne media wyjaśniając, że sprawa wyszła na jaw na sali sądowej.

Kobieta włączyła piec, by włożyć do niego ciasto, nie zdawała sobie jednak sprawy, że nie był on pusty - w środku leżały pieniądze, które jej partner ukrył tam wcześniej na wypadek policyjnej rewizji.

Sprawa wyszła na jaw w procesie przed sądem w Padwie, przed którym stanął przedsiębiorca oskarżony o "wypranie" za granicą 40 milionów euro. W czasie rozprawy przedstawiono zapis wypowiedzi kobiety z założonego na wniosek śledczych podsłuchu telefonicznego. W rozmowie z siostrą wyznała ona, że nie wiedziała o ukrytych w piekarniku pieniądzach i je spaliła.

Według Gwardii Finansowej, która prowadziła postępowanie w sprawie biznesmena, epizod ten świadczy o tym, że przechowywał on w domu duże ilości pieniędzy, ukrywając je na wypadek wejścia policji. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl