Powstanie Szkoła Liderów Przemysłu 4.0

Zdjęcie ilustracyjne/Jarosław Gowin / flikr.com/Piotr Drabik/CC BY-SA 2.0

  

W Radomiu postawiliśmy kolejne przęsło pomostu łączącego biznes z nauką – powiedział wicepremier Jarosław Gowin, który wziął dzisiaj udział w uroczystości podpisania listu intencyjnego w sprawie utworzenia w tym mieście Szkoły Liderów Przemysłu 4.0.

Umowa dotyczy współpracy pomiędzy Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym (UTH) w Radomiu oraz utworzoną niedawno w tym mieście Fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości, która ma budować centra kompetencji i uczyć przedsiębiorców, w jaki sposób modernizować działalność oraz korzystać z rozwiązań przemysłu 4.0.

Według Gowina zainicjowanie tego typu współpracy to ważne wydarzenie o charakterze cywilizacyjno-rozwojowym.

"Dla mnie jako dla ministra nauki i szkolnictwa wyższego szczególnie istotne jest to, że właśnie dzisiaj, tu w Radomiu, postawiliśmy kolejne przęsło pomostu łączącego biznes z nauką"

– powiedział Gowin.

Wicepremier podkreślił, że od ponad trzech lat Polska realizuje strategię odpowiedzialnego rozwoju, "zakładającą reindustrializację polskiego przemysłu, a przede wszystkim pchnięcie polskiej gospodarki na tory innowacyjności, nowoczesnych technologii, tego co nazywa się rewolucją 4.0".

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan zaznaczył, że ulokowanie głównej siedziby Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości w Radomiu jest ważną decyzją dla tego miasta, ale także całego kraju.

"Tą decyzją rozpoczynamy w praktyce proces deglomeracji, proces przenoszenia inwestycji centralnych, wojewódzkich ze stolicy kraju oraz ze stolic poszczególnych województw"

– powiedział wicemarszałek Senatu.

Prezes Platformy Przemysłu Przyszłości Andrzej Soldaty podkreślił, że centrum kompetencyjne, które ma powstać w Radomiu będzie obsługiwało całą Polskę, m.in. w oparciu o kadry wykształcone przez Szkołę Liderów Przemysłu 4.0.

W trakcie konferencji prasowej zaprezentowano wizualizację centrum naukowo-badawczego, które będzie zapleczem dla kierunku lekarskiego działającego na radomskiej uczelni. Mają się tutaj znajdować sale dydaktyczne, a także pracownie rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej.

Rektor UTH prof. Zbigniew Łukasik zapowiedział, że obiekt będzie gotowy w grudniu; koszt budowy to 32 mln zł.

Zdaniem ministra Gowina inwestycja ta ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia rozwoju kierunku lekarskiego na uniwersytecie w Radomiu. "Bez tej inwestycji trudno byłoby myśleć o kształceniu lekarzy na poziomie światowym, a na takim właśnie poziomie lekarze są kształceni w Polsce"– zaznaczył wicepremier. Według niego dowodem na to może być fakt posiadania przez kierunki lekarskie certyfikacji amerykańskiej, co oznacza – jak wyjaśnił Gowin - że lekarze wykształceni w Polsce mogą wykonywać ten zawód na całym świecie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Rekordowa konfiskata. Narkotyki warte miliard dolarów!

zdjęcie ilustracyjne / pasja1000; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Amerykańska policja przejęła w porcie w Filadelfii ponad 16 ton kokainy o wartości miliarda dolarów. To jedna z najbardziej spektakularnych takich akcji w historii USA.

„To jedna z największych konfiskat narkotyków w historii USA. Taka ilość tego narkotyku mogłaby zabić miliony - MILIONY – ludzi”.
- napisał na Twitterze prokurator federalny w Filadelfii William McSwain.

Kokaina została znaleziona w siedmiu kontenerach na frachtowcu MSC Gayane, zacumowanym w rejonie portu w Filadelfii nad rzeką Delaware. Członkowie załogi statku zostali aresztowani i usłyszeli już zarzuty, prowadzone jest także intensywne dochodzenie w tej sprawie.
Jak piszą agencje statek, który pływa pod banderą Liberii, miał odpłynąć do Europy, a wcześniej zatrzymywał się w Chile, Panamie i na Bahamach.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl