Pokrzywdzeni lokatorzy demonstrowali przed ratuszem

Zdjęcie ilustracyjne / flikr.com/Piotr Drabik/CC BY-SA 2.0

  

Dzisiaj przed Urzędem m.st. Warszawy demonstrowali członkowie i sympatycy Komitetu Obrony Praw Lokatorów. Żądali od władz miasta m.in. wypłacenia odszkodowań przyznanych przez komisję weryfikacyjną ds. reprywatyzacji.

Ok. godz. 17 przed Urzędem m.st. Warszawy rozpoczęła się demonstracja KOPL, podczas której uczestnicy nawoływało do wypłacenia odszkodowań lokatorom, którzy padli ofiarą tzw. "dzikiej reprywatyzacji". Manifestujący na czas protestu ustawili pod wejściem do ratusza atrapę gliotyny.

Jak poinformował Jakub Żaczek z KOPL, we wtorek (16 kwietnia) złoży na ręce urzędników podpisaną przez lokatorów petycję z żądaniami pod adresem władz miejskich.

Wśród postulatów zawartych w piśmie postulatów Żaczek wymienił m.in: wypłacenie odszkodowań przyznanych przez komisję weryfikacyjną ofiarom "dzikiej reprywatyzacji" - w tym różnicy między czynszem regulowanym a prywatnym, wycofania spraw sądowych ws. wypłat, przejęcia zarządu nad nieruchomościami po decyzjach komisji weryfikacyjnej, rozliczenia środków wpłaconych na konto miasta w wyniku prac komisji oraz zorganizowania trójstronnego spotkania członków komisji weryfikacyjnej, miejskimi urzędnikami i przedstawicielami organizacji lokatorskich.

Rzecznik warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa zapowiedział w rozmowie z PAP, że władze miejskie wydadzą stanowisko w tej sprawie po zapoznaniu się z treścią petycji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Rekordowa konfiskata. Narkotyki warte miliard dolarów!

zdjęcie ilustracyjne / pasja1000; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Amerykańska policja przejęła w porcie w Filadelfii ponad 16 ton kokainy o wartości miliarda dolarów. To jedna z najbardziej spektakularnych takich akcji w historii USA.

„To jedna z największych konfiskat narkotyków w historii USA. Taka ilość tego narkotyku mogłaby zabić miliony - MILIONY – ludzi”.
- napisał na Twitterze prokurator federalny w Filadelfii William McSwain.

Kokaina została znaleziona w siedmiu kontenerach na frachtowcu MSC Gayane, zacumowanym w rejonie portu w Filadelfii nad rzeką Delaware. Członkowie załogi statku zostali aresztowani i usłyszeli już zarzuty, prowadzone jest także intensywne dochodzenie w tej sprawie.
Jak piszą agencje statek, który pływa pod banderą Liberii, miał odpłynąć do Europy, a wcześniej zatrzymywał się w Chile, Panamie i na Bahamach.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl