W Sejmie tylko cztery partie? Dla wielu polityków opozycji nie ma dobrych wiadomości...

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się teraz, 35 proc. Polaków przy urnach wyborczych oddałoby swój głos na Zjednoczoną Prawicę. 20 proc. badanych głosowałoby na PO, a 6 proc. na Wiosnę. Do Sejmu weszłoby jeszcze SLD z poparciem na poziomie 5 proc. - tak wynika z kwietniowego sondażu Kantar.

W kwietniu do Sejmu nie dostałyby się Polskie Stronnictwo Ludowe, Nowoczesna oraz Kukiz’15 (po 4 proc.), Wolność (2 proc.), a także Razem, Ruch Narodowy, Teraz! i Partia Zieloni, które uzyskałyby poparcie poniżej 1 proc.

W kwietniu 63 proc. proc. badanych deklaruje chęć udziału w wyborach do Sejmu, przy czym 27 proc. z nich jest zdecydowana w tej kwestii, a 36 proc. raczej przystąpiłaby do głosowania. Przeciwne stanowisko wyraziło 29 proc. respondentów – 16 proc. zapowiedziało, że zdecydowanie nie pójdzie głosować, a 13 proc. raczej nie zagłosuje. 8 proc. Polaków jeszcze nie wie, czy odda swój głos w wyborach.

Sondaż Kantar został przeprowadzony w dniach 5-10 kwietnia metodą wywiadów bezpośrednich na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 987 mieszkańców Polski, w wieku 18 i więcej lat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Merkel obejmie ważne stanowisko w UE? Szef Komisji Europejskiej nie wyklucza takiej możliwości

/ flickr.com/ Erlebnis Europa/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

  

- Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, żeby Angela Merkel miała zniknąć ze sceny politycznej - stwierdził szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Jego zdaniem możliwe jest, że po tym, jak Merkel skończy urzędowanie na stanowisku kanclerz Niemiec, obejmie wiodącą rolę w Unii Europejskiej.

Jean-Claude Juncker wskazał ponadto, że Angela Merkel nie tylko cieszy się ogromnym poważaniem, ale cała jej sympatyczna osobowość jest „syntezą polityka”.

 Dysponuje wysokimi kwalifikacjami

– stwierdził szef Komisji Europejskiej, mając na myśli ewentualne stanowisko Unii Europejskiej dla obecnej kanclerz Niemiec. Przypomniał jednak w tym kontekście, że Merkel kończy swoją kadencję w 2021 roku.

Sama Angela Merkel jest jednak zdania, że nie będzie chciała się ubiegać o żadną funkcję polityczną.

[polecam:https://niezalezna.pl/243296-zmierzch-angeli-merkel-punkt-zwrotny-dla-cdu-i-niemiec]

W grudniu ubiegłego roku Angelę Merkel na stanowisku szefowej CDU zastąpiła Annegret Kramp-Karrenbauer. Merkel przewodniczącą największej niemieckiej partii była przez 18 lat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com/pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl