Szef Sztabu Generalnego WP z wizytą w Afganistanie

/ mat. SG WP http://sgwp.wp.mil.pl/pl/4_1135.html

  

Szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmund Andrzejczak odwiedził polskich żołnierzy, którzy pełnią służbę w Afganistanie. W czasie rozmów z dowódcą Polskiego Kontyngentu Wojskowego gen. Andrzejczak wysłuchał informacji na temat warunków służby naszych żołnierzy oraz sytuacji w rejonie ich odpowiedzialności.

Podczas uroczystego apelu szef Sztabu Generalnego wręczył wyróżnienia żołnierzom służącym w bazie Bagram. Generał Andrzejczak pogratulował wyróżnionym oraz podziękował wszystkim za realizację wymagających zadań, podkreślając przy tym, że służba z dala od ojczystej ziemi i najbliższych jest szczególnie trudna — informuje oficjalny portal SG WP.

Odznaczając Gwiazdą Afganistanu oraz wręczając pamiątkowe ryngrafy przedstawicielom wojsk sojuszniczych i koalicjantów szef sztabu złożył im podziękowania za dobrą współpracę z żołnierzami PKW Afganistan i codzienną, wspólną służbę w ramach misji Resolute Support.

Oddając hołd żołnierzom, którzy stracili życie podczas realizacji zadań w Afganistanie szef Sztabu Generalnego WP oraz dowódca operacyjny RSZ i dowódca PKW Afganistan zapalili znicze przy tablicy upamiętniającej poległych żołnierzy.

Wizyta w bazie Bagram była także doskonałą okazją do rozmowy z żołnierzami podczas wspólnego, wielkanocnego posiłku. Generał Andrzejczak miał okazję poznać opinie żołnierzy i wysłuchać wniosków na temat warunków ich służby.

Drugi dzień pobytu w Afganistanie gen. Andrzejczak rozpoczął od wizyty w Kabulu, gdzie spotkał się z szefem sztabu misji Resolute Support, z którym rozmawiał na temat sytuacji polityczno-wojskowej w Afganistanie. Pobyt w Kabulu był także okazją do spotkania z dowódcą Hamid Karzai International Airport (HKIA), gdzie polscy żołnierze realizują zadania ochrony i obrony infrastruktury lotniska w Kabulu —podaje Sztab Generalny WP. 

Podczas wizyty na lotnisku gen. Andrzejczak wyróżnił polskich żołnierzy służących w HKIA, a także zapoznał się ze spostrzeżeniami i wnioskami żołnierzy, wynikającymi z realizacji zadań PKW, w ramach misji Resolute Support.

Ostatnim elementem wizyty szefa Sztabu Generalnego WP było spotkanie z dowódcą i żołnierzami PKW w bazie Bagram. Generał Andrzejczak podziękował dowódcy oraz żołnierzom za wzorową realizację zadań w misji Resolute Support.  Spotkanie przy kolacji było dobrą okazją do rozmów generała Andrzejczaka  z żołnierzami — czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP

Wczytuję komentarze...

HGW nie stawiła się na rozprawie w charakterze świadka. Chodzi o proces Wojciechowicz-Śpiewak

Hanna Gronkiewicz-Waltz / By Platforma Obywatelska RP from Polska - Konferencja Hanny Gronkiewicz-Waltz, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36623944

  

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się dzisiaj na rozprawie w Sądzie Okręgowym w Warszawie, gdzie została wezwana jako świadek w sprawie o ochronę dóbr osobistych wytoczonej przez byłego wiceprezydenta stolicy Jacka Wojciechowicza Janowi Śpiewakowi, działaczowi miejskiemu.

W przesłanym do sądu piśmie wyjaśniła, że w tym dniu o godz. 10 odbędzie się Rada Instytutu Nauk Prawno-Administracyjnych, której jestem członkiem i prosi o usprawiedliwienie nieobecności. W odczytanym na sali rozpraw piśmie była prezydent wyjaśniła, że jej obecność jest tam wymagana ze względu na otwarcie przewodów doktorskich jej doktorantów, wyznaczenie komisji egzaminacyjnych i powołanie recenzentów.

W związku z tym sąd zdecydował o odroczeniu rozprawy do 24 października. W przypadku kolejnej nieobecności sąd będzie honorował wyłącznie zaświadczenia od lekarza sądowego.

Sędzia Eliza Kurkowska wskazała jednocześnie, że świadek ma możliwość zaplanowania swoich obowiązków z uwzględnieniem terminu rozprawy.

Była prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz została wezwana dzisiaj do Sądu Okręgowego w Warszawie w charakterze świadka w sprawie pomiędzy Wojciechowiczem a Śpiewakiem ws. o ochronę dóbr osobistych.

Wojciechowicz pozwał Śpiewaka za jego wypowiedzi dotyczące powodu odwołania go ze stanowiska w 2016 r. Działacz ruchów miejskich pisał o byłym wiceprezydencie, że stracił pracę z powodu udziału w aferze reprywatyzacyjnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl