Szef Sztabu Generalnego WP z wizytą w Afganistanie

/ mat. SG WP http://sgwp.wp.mil.pl/pl/4_1135.html

  

Szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmund Andrzejczak odwiedził polskich żołnierzy, którzy pełnią służbę w Afganistanie. W czasie rozmów z dowódcą Polskiego Kontyngentu Wojskowego gen. Andrzejczak wysłuchał informacji na temat warunków służby naszych żołnierzy oraz sytuacji w rejonie ich odpowiedzialności.

Podczas uroczystego apelu szef Sztabu Generalnego wręczył wyróżnienia żołnierzom służącym w bazie Bagram. Generał Andrzejczak pogratulował wyróżnionym oraz podziękował wszystkim za realizację wymagających zadań, podkreślając przy tym, że służba z dala od ojczystej ziemi i najbliższych jest szczególnie trudna — informuje oficjalny portal SG WP.

Odznaczając Gwiazdą Afganistanu oraz wręczając pamiątkowe ryngrafy przedstawicielom wojsk sojuszniczych i koalicjantów szef sztabu złożył im podziękowania za dobrą współpracę z żołnierzami PKW Afganistan i codzienną, wspólną służbę w ramach misji Resolute Support.

Oddając hołd żołnierzom, którzy stracili życie podczas realizacji zadań w Afganistanie szef Sztabu Generalnego WP oraz dowódca operacyjny RSZ i dowódca PKW Afganistan zapalili znicze przy tablicy upamiętniającej poległych żołnierzy.

Wizyta w bazie Bagram była także doskonałą okazją do rozmowy z żołnierzami podczas wspólnego, wielkanocnego posiłku. Generał Andrzejczak miał okazję poznać opinie żołnierzy i wysłuchać wniosków na temat warunków ich służby.

Drugi dzień pobytu w Afganistanie gen. Andrzejczak rozpoczął od wizyty w Kabulu, gdzie spotkał się z szefem sztabu misji Resolute Support, z którym rozmawiał na temat sytuacji polityczno-wojskowej w Afganistanie. Pobyt w Kabulu był także okazją do spotkania z dowódcą Hamid Karzai International Airport (HKIA), gdzie polscy żołnierze realizują zadania ochrony i obrony infrastruktury lotniska w Kabulu —podaje Sztab Generalny WP. 

Podczas wizyty na lotnisku gen. Andrzejczak wyróżnił polskich żołnierzy służących w HKIA, a także zapoznał się ze spostrzeżeniami i wnioskami żołnierzy, wynikającymi z realizacji zadań PKW, w ramach misji Resolute Support.

Ostatnim elementem wizyty szefa Sztabu Generalnego WP było spotkanie z dowódcą i żołnierzami PKW w bazie Bagram. Generał Andrzejczak podziękował dowódcy oraz żołnierzom za wzorową realizację zadań w misji Resolute Support.  Spotkanie przy kolacji było dobrą okazją do rozmów generała Andrzejczaka  z żołnierzami — czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP

Wczytuję komentarze...

Odezwał się Komorowski... Stawia na Tuska? Chyba nie widział wyników tych sondaży!

Bronisław Komorowski i Donald Tusk / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Bronisław Komorowski gościł dziś w jednym z programów w Polsacie News. Były prezydent to wieloletni partyjny kolega Donalda Tuska, więc nic dziwnego, że liczy na jego pozytywną decyzję w sprawie kandydowania w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Zdradził, co może go skłonić do stanięcia w wyborcze szranki.

Tusk nie ogłosił jeszcze swojego kandydowania na prezydenta, ale nie da się ukryć, że na to jest spora presja ze strony opozycji i jej sympatyków. Co może go przekonać?

"Jeśli suma głosów oddanych na uzgodnionych kandydatów opozycji demokratycznej będzie wystarczająco duża, mówię o ilości głosów, niekoniecznie mandatów, to sądzę, że to będzie element ułatwiający pozytywną decyzję Donald Tuska o kandydowaniu w wyborach prezydenckich"

- powiedział były prezydent.

Tymczasem, najnowszy sondaż CBOS wskazuje, że dużym zaufaniem Polaków cieszy się urzędujący prezydent RP Andrzej Duda. Z najnowszego badania wynika, że zadowolenie z prezydentury Dudy wyraża aż 58 procent respondentów.

[polecam:https://niezalezna.pl/280121-tusk-chce-startowac-na-prezydenta-niech-spojrzy-na-ten-sondaz-polacy-uwielbiaja-andrzeja-dude]

W innym z sondaży, zbadano poziom zaufania Polaków do przedstawionych polityków. I tak, Andrzej Duda znalazł się na drugim miejscu z zaufaniem na poziomie 44,9 procent - tuż za premierem Mateuszem Morawieckim. Z kolei Donald Tusk zajął dopiero czwarte miejsce z wynikiem zaufania 35 procent. Jednocześnie, negatywnie na jego temat wypowiedziało się aż 53,2 procent badanych.

[polecam:https://niezalezna.pl/280416-jest-nowy-sondaz-liderem-morawiecki-w-rankingu-zaufania-tusk-nie-zalapal-sie-nawet-na-podium]

To nie pierwszy z byłych prezydentów, który wzmaga swoją aktywność, kiedy na horyzoncie pojawia się kampania wyborcza. Lech Wałęsa na łamach "Gazety Wyborczej" ogłosił... "pospolite ruszenie" i apelował do Polaków, by zaangażowali się w kampanię niektórych ugrupowań politycznych.

[polecam:https://niezalezna.pl/280544-zarty-sie-skonczyly-walesa-oglasza-pospolite-ruszenie-i-mowi-co-kazdy-powinien-zrobic]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polsat News, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl