Profesjonalizm cechą główną polskich żołnierzy na misjach

/ MON

  

Wasza służba jest bardzo dobrze odbierana przez społeczności lokalne, bez względu na to jakiej są narodowości. To jest dowód waszego profesjonalizmu. To jest dowód szacunku, jakim cieszą się żołnierze Wojska Polskiego. Serdecznie dziękuję wam za to, dlatego że stanowicie wizytówkę Polski poza granicami kraju - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas spotkania z żołnierzami realizującymi swoje zadania w ramach misji w Bośni i Hercegowinie.

W Camp Butmir w Bośni i Hercegowinie odbyło się dziś spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej z żołnierzami XVII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego EUFOR.

Spotkanie było okazją do podziękowania polskim żołnierzom za ich codzienną służbę i profesjonalną współpracę z innymi żołnierzami na arenie międzynarodowej. 

Stanowicie niewątpliwie bardzo ważny kapitał, jakim Polska dysponuje. Udowadniacie, że żołnierze Wojska Polskiego, ale co za tym idzie, cała Polska jest bardzo poważnym członkiem społeczności międzynarodowej. Zarówno Sojuszu Północnoatlantyckiego, jak również Unii Europejskiej

— powiedział szef MON.

Słowa podziękowania za służbę oraz profesjonalizm skierował także prezydent Andrzej Duda.

Na tej ziemi, wciąż pełnej bólu, na której wciąż jest tyle pozostałości tamtego konfliktu sprzed 20 lat, dzisiaj, także dzięki państwa służbie, jest spokój, ludzie mogą normalnie żyć  

– powiedział prezydent. Dodał, że misja, choć doradczo-szkoleniowa, ma także znaczenie dla stabilności, a Polacy cieszą się uznaniem mieszkańców.

Podczas uroczystości prezydent A. Duda wręczył żołnierzom Polskiego Kontyngentu Wojskowego medale „Za Długoletnią Służbę”. Szef MON wyróżnił pięciu żołnierzy PKW EUFOR medalami „Za zasługi dla obronności kraju”.

W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi , prezydent Duda i minister Błaszczak, złożyli żołnierzom oraz ich rodzinom świąteczne życzenia. 

Przyjmijcie życzenia wszelkiej pomyślności, spokoju w czasie tych świąt. Przyjmijcie życzenia błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. (...) Na ręce żołnierzy PKW EUFOR składam życzenia dla wszystkich żołnierzy, którzy te święta spędzą m. in. W Iraku, Afganistanie i Kosowie

—  powiedział szef MON podczas wielkanocnego spotkania, które odbyło się w Camp Butmir.

W trakcie wizyty polska delegacja złożyła kwiaty w tzw. Parku Pamięci, miejscu pamięci żołnierzy poległych w operacji wojskowej w Bośni i Hercegowinie.

Minister Mariusz Błaszczak uczestniczył także w poniedziałek w spotkaniu prezydenta A. Dudy z przedstawicielami Prezydium Bośni i Hercegowiny w Sarajewie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CO MON

Wczytuję komentarze...

Odezwał się Komorowski... Stawia na Tuska? Chyba nie widział wyników tych sondaży!

Bronisław Komorowski i Donald Tusk / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Bronisław Komorowski gościł dziś w jednym z programów w Polsacie News. Były prezydent to wieloletni partyjny kolega Donalda Tuska, więc nic dziwnego, że liczy na jego pozytywną decyzję w sprawie kandydowania w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Zdradził, co może go skłonić do stanięcia w wyborcze szranki.

Tusk nie ogłosił jeszcze swojego kandydowania na prezydenta, ale nie da się ukryć, że na to jest spora presja ze strony opozycji i jej sympatyków. Co może go przekonać?

"Jeśli suma głosów oddanych na uzgodnionych kandydatów opozycji demokratycznej będzie wystarczająco duża, mówię o ilości głosów, niekoniecznie mandatów, to sądzę, że to będzie element ułatwiający pozytywną decyzję Donald Tuska o kandydowaniu w wyborach prezydenckich"

- powiedział były prezydent.

Tymczasem, najnowszy sondaż CBOS wskazuje, że dużym zaufaniem Polaków cieszy się urzędujący prezydent RP Andrzej Duda. Z najnowszego badania wynika, że zadowolenie z prezydentury Dudy wyraża aż 58 procent respondentów.

[polecam:https://niezalezna.pl/280121-tusk-chce-startowac-na-prezydenta-niech-spojrzy-na-ten-sondaz-polacy-uwielbiaja-andrzeja-dude]

W innym z sondaży zbadano poziom zaufania Polaków do przedstawionych polityków. I tak, Andrzej Duda znalazł się na drugim miejscu z zaufaniem na poziomie 44,9 procent - tuż za premierem Mateuszem Morawieckim. Z kolei Donald Tusk zajął dopiero czwarte miejsce, z wynikiem zaufania 35 procent. Jednocześnie, negatywnie na jego temat wypowiedziało się aż 53,2 procent badanych.

[polecam:https://niezalezna.pl/280416-jest-nowy-sondaz-liderem-morawiecki-w-rankingu-zaufania-tusk-nie-zalapal-sie-nawet-na-podium]

To nie pierwszy z byłych prezydentów, który wzmaga swoją aktywność, kiedy na horyzoncie pojawia się kampania wyborcza. Lech Wałęsa na łamach "Gazety Wyborczej" ogłosił... "pospolite ruszenie" i apelował do Polaków, by zaangażowali się w kampanię niektórych ugrupowań politycznych.

[polecam:https://niezalezna.pl/280544-zarty-sie-skonczyly-walesa-oglasza-pospolite-ruszenie-i-mowi-co-kazdy-powinien-zrobic]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polsat News, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl