Lubnauer odwołuje Wielkanoc, bo... nauczyciele mają strajk. Więc "nie czas myśleć o świętach"

/ Maciej Łuczniewski/ Gazeta Polska

  

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer wpadła na "genialny" pomysł! Jej zdaniem nie czas myśleć teraz o świętach, bo jest "wielki państwowy kryzys" spowodowany strajkiem nauczycieli. Dlatego też należy usiąść do stołu jak najszybciej i pracować, aż do zażegnania sporu. A święta? Przecież będą i za rok.

Podczas poniedziałkowego spotkania z mediami w Łodzi Lubnauer odniosła się do trwającego od kilku dni protestu nauczycieli. Szefowa Nowoczesnej oceniła, że celem rządu nie jest rozwiązanie problemu, tylko upokorzenie nauczycieli.

"Ja rozumiem, że PiS osoby niepokorne, czyli nauczycieli, którzy śmieli się upomnieć o swoje interesy, postanowił potraktować jak wrogów publicznych. Szczuje na nich, napuszcza na nich hejterów, napuszcza na nich media publiczne. To jest działanie, które niszczy autorytet nauczyciela. Nie możemy sobie na to pozwolić"

- oświadczyła Lubnauer.

Jej zdaniem rząd zamiast płacić godnie za pracę dla państwa, woli płacić zasiłkami za głosy wyborcze. Przewodnicząca Nowoczesnej uważa, że rząd, a dokładniej PiS "doprowadził swoimi demagogicznym i niebezpiecznymi pomysłami ludzi do szału".

"Zaczęli nauczyciele, którzy od lat słyszeli, że nie ma dla nich pieniędzy. Za chwilę ruszą się jednak inne zawody opłacane z budżetu. Nie wolno rozdawać w trybie wyborczym pieniędzy z budżetu, gdy nie rozwiązało się podstawowych problemów państwa, jak służba zdrowia, opieka nad niepełnosprawnymi, czy edukacja właśnie"

- podkreśliła Lubnauer.

Zdaniem Lubnauer nie czas myśleć teraz o świętach, bo jest "wielki państwowy kryzys" spowodowany strajkiem nauczycieli. Jak podkreśliła, należy usiąść do stołu jak najszybciej i pracować, aż do zażegnania sporu.

"Przy stole powinni usiąść nauczyciele, eksperci, przedstawiciele sektora zajmujący się edukacją a reprezentujący w rozmowach rodziców, premier z zapleczem, przedstawiciele prezydenta oraz opozycja"

- dodała. Ta ostatnia - jak mówiła - gwarantuje utrzymanie ustaleń po dojściu do władzy.

W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że chciałby, aby zaraz po świętach "nastąpiła w formule okrągłego stołu ogólnonarodowa debata o systemie oświaty". Jak zaznaczył, chciałby, aby wzięli w niej udział związkowcy, ale też nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy, a także rodzice.

W poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że we wtorek lub w środę wyjdzie zaproszenie z kancelarii premiera do wszystkich zainteresowanych udziałem w okrągłym stole w sprawie strajku nauczycieli. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Potężna awaria w Ameryce Południowej. Dwa kraje bez prądu!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Potężna awaria energetyczna pozbawiła w niedzielę rano prądu niemal całą Argentynę i Urugwaj. Poinformowała o tym firma energetyczna Edesur.

Według argentyńskich mediów, awaria nastąpiła około 7 rano miejscowego czasu (ok. południa czasu polskiego) i spowodowała paraliż komunikacyjny w kraju, bo stanęły pociągi, nie działa sygnalizacja świetlna. Dziś mieszkańcy czterech argentyńskich prowincji mieli wybierać władze lokalne.

Awaria dotknęła większość terytorium Argentyny, cały Urugwaj, a także niektóre obszary Brazylii i Paragwaju, co oznacza, że bez prądu jest, jak oceniają media, ok. 48 milionów osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl