Od poniedziałku zajęcia w placówce odbywają się zgodnie z planem lekcji - poinformował jej dyrektor Krzysztof Wasiulewski. Dodał, że frekwencja wśród uczniów wyniosła tego dnia ok. 95 proc.

Akcja protestacyjna została w ZSO przerwana w miniony piątek; dyrektor dowiedział się o tej decyzji dzień wcześniej. Komitet protestacyjny zdecydował, że 12 kwietnia będą czasowo obecni w pracy nauczyciele klas III liceum, którzy prowadzili protest. Chodziło o umożliwienie uczniom konsultacji w sprawie ocen klasyfikacyjnych.

Ostatecznie - jak napisano w informacji opublikowanej na stronie internetowej szkoły - "mając na uwadze dobro uczniów kończących klasę trzecią liceum, nauczyciele, którzy biorą udział w strajku, postanowili przerwać protest w dniu 15 kwietnia".

Umożliwi to wystawienie ocen rocznych i podjęcie przez radę pedagogiczną uchwały o ukończeniu szkoły przez uczniów klas trzecich LO w Zambrowie 

- zaznaczyli.

Dyrektor Wasiulewski powiedział, że rada zaplanowana jest na wtorek. Dodał, że nie ma żadnych informacji od strajkujących, by rada miała się nie odbyć.

Z przedstawicielami protestujących w tej szkole nie udało się skontaktować. Dyrektor Wasiulewski pytany, czy decyzja protestujących oznacza również ich udział w egzaminach maturalnych powiedział, że na razie tego nie wie.

Na dzień dzisiejszy strajk jest zawieszony do odwołania. Kiedy będzie to odwołanie, to naprawdę szczegółów nie znam. Komitet strajkowy nie chce rozmawiać w tej sprawie 

- dodał.

W ZSO w Zambrowie zatrudnionych jest 46 nauczycieli; strajkowało ok. 40 proc. z nich.

Aż takiego szczęścia nie mają maturzyści ze szkoły ekonomicznej w Szczecinku. Gdy Ci błagają o możliwość napisania matur - nauczyciele pozostają niewzruszeni.