Minister Witold Bańka i "Gramy Fair”

/ twitter.com/MSiT_GOV_PL

  

"Przybliżenie problematyki antydopingowej i edukacja szczególnie młodych ludzi jak wielkim problemem sportu jest doping” – takie są zdaniem ministra sportu i turystyki Witolda Bańki cele kampanii informacyjno-edukacyjnej "Gramy Fair”. Jej inauguracja miała miejsce w Warszawie.

"Walka z dopingiem i skuteczne przeciwdziałanie temu globalnemu problemowi jest jednym z filarów polityki MSiT. Chciałem pogratulować Polskiej Agencji Antydopingowej i jej partnerom tej akcji, pierwszej tego typu w Polsce na taką skalę. To kampania edukacyjna i społeczna, której zadaniem jest przybliżenie problematyki antydopingowej i edukacja szczególnie młodych ludzi jak wielkim problemem sportu jest doping”

– powiedział Witold Bańka podczas poniedziałkowej konferencji na Stadionie PGE Narodowym.

Ideą "Gramy Fair” jest walka ze zjawiskiem stosowania dopingu zarówno w sporcie zawodowym, jak i amatorskim oraz zwrócenie uwagi na konsekwencje zdrowotne i wizerunkowe. Celem jest budowa świadomości i propagowanie idei uczciwości oraz czystości w sporcie.

"Chcemy chronić zdrowie zawodników w kontekście m.in. przyjmowania nieświadomego różnych substancji zabronionych. Ważnym aspektem jest podnoszenie świadomości, zależy nam aby sportowcy wyczynowi i amatorzy w Polsce byli +uzbrojeni+ w odpowiednią wiedzę nt. polityki antydopingowej"

- stwierdził dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA) Michał Rynkowski.

Ambasadorami kampanii, której inicjatorem jest POLADA, zostali m.in. Luiza Złotkowska, Monika Pyrek, Angelika Cichocka, Jan Błachowicz, Michał Daszek i Arkadiusz Moryto.

"Chodzi o uświadamianie czym jest doping, o pokazanie, że czysty sport jest piękny i to jest najważniejsze. Jeśli przekraczamy granice swojego organizmu to w prawidłowy sposób, bez dopingu"

- podkreślił bramkarz piłkarskiej drużyny Legii Warszawa Arkadiusz Malarz, zaś reprezentacyjny piłkarz ręczny Arkadiusz Moryto dodał:

"Nic tak nie ucieszy sportowca jak sukces wywalczony ciężką i rzetelną pracą, bo tylko dzięki niej można przenosić góry. Nie warto pomagać sobie różnymi używkami, wtedy nie jesteśmy w zgodzie ze sobą. Nie chcemy oszukiwać innych i siebie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

J. Kaczyński odwiedził grób śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki

/ By Henry39 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=60840883

  

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził dzisiaj wieczorem grób Lecha i Marii i Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu w Krakowie.

W modlitwie przy sarkofagu pary prezydenckiej towarzyszyli prezesowi PiS m.in. premier Mateusz Morawiecki, europoseł Beata Szydło, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria zginęli 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w drodze na uroczystości rocznicowe do Katynia, razem z 94 innymi osobami. Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się w Krakowie 18 kwietnia 2010 r.

W krypcie, w której znajduje się sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich, we wrześniu 2010 r. odsłonięta została tablica ku czci ofiar katastrofy, z nazwiskami wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskiem i łacińską sentencją: "Corpora dormiunt, vigilant animae" (Ciała śpią, dusze czuwają)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl