100 proc. środków z OFE trafi na prywatne konta! „To pozytywna przebudowa dla emerytów”

/ twitter.com/PremierRP

  

- Jedną z naszych podstawowych cech działania politycznego jest wiarygodność. Przed trzema laty przedstawiłem program przekształcenia OFE i dziś pokazuję, w jaki sposób chcemy uporządkować system emerytalny. (...) Przekazujemy Polakom pieniądze, które nigdy nie powinny być zabrane. Naprawiamy błędy naszych poprzedników. - mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów podkreśla, że środki z OFE będzie można wypłacić jednorazowo lub w ratach, bez podatku, po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Premier Mateusz Morawiecki niedawno na łamach "Rzeczpospolitej" ogłosił powrót do koncepcji przekształcenia OFE i prywatyzacji zgromadzonych w nich środków poprzez przekazania ich na indywidualne konta emerytalne.

Dziś w tej sprawie odbywa się konferencja prasowa z udziałem prezesa Rady Ministrów.

Wiemy doskonale, że podstawową bolączką naszego systemu finansowego i emerytalnego jest brak zdolności do tworzenia oszczędności. Ta propozycja, którą przedstawię pokazuje pozytywną przebudowę dla emerytów i dla całej gospodarki

- mówił szef rządu.

Ten system emerytalny, który proponujemy ma być oparty o trzy filary: o ZUS, o Pracownicze Plany Kapitałowe, które są już przyjęte oraz o trzeci filar, który dziś chcemy przedstawić

- dodał.

Chcemy dzisiaj poprzez tą zmianę zaproponować uporządkowanie naszego systemu emerytalnego, wzmocnienia jego przejrzystości i jego siły tak, by emeryci mieli większą pewność i żeby więcej środków było zabezpieczonych na ich rachunkach

- powiedział Mateusz Morawiecki.

Ten wypracowany kapitał zabrany Polakom oddajemy im, naprawiamy finanse publiczne. Ta zmiana jest możliwa dzięki uszczelnianiu systemu podatkowego. Zależy nam na tym, by emerytury były po prostu wyższe. Jestem przekonany, że przekazanie środków z OFE na prywatne konta emerytalne przy jednoczesnym pozostawieniu wyboru Polakom jest dobrym rozwiązaniem. W efekcie tych zmian Polacy będą mieli dostęp do różnych rozwiązań emerytalnych.

- podkreślił Morawiecki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Sycylia i USA: wielka antymafijna operacja

/ QuinceMedia

  

18 osób aresztowano w Palermo na Sycylii i jedną w Nowym Jorku podczas wspólnej operacji włoskiej policji i FBI przeciwko cosa nostrze. To wynik śledztwa pod kryptonimem "New Connection", które ukazało mocne związki między gangami mafii w obu miastach.

W operacji po obu stronach Atlantyku uczestniczyło ponad 200 funkcjonariuszy - podały włoskie media.

Akcja wymierzona była w sycylijską mafię z Palermo i gangi nowojorskie, zwłaszcza w potężną rodzinę Gambino.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty przynależności do organizacji przestępczej o charakterze mafijnym, wymuszeń, powiązań z mafią, prania brudnych pieniędzy.

Wśród zatrzymanych jest burmistrz miejscowości Torretta Salvatore Gambino, który według śledczych był "do dyspozycji" mafijnego klanu.

Rozbity w wyniku operacji sycylijski gang z dzielnicy Passo di Rigano w Palermo kontrolował tam wszelką działalność gospodarczą, taką jak dostawy żywności, handel hurtowy, salony gry i hazard w sieci. Od każdej z tych aktywności pobierano haracz.

Wielka operacja przeciwko cosa nostrze została przeprowadzona na dwa dni przed 27. rocznicą zamachu na sędziego śledczego Paolo Borselino, zamordowanego w Palermo na zlecenie sycylijskiej mafii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl