100 proc. środków z OFE trafi na prywatne konta! „To pozytywna przebudowa dla emerytów”

/ twitter.com/PremierRP

  

- Jedną z naszych podstawowych cech działania politycznego jest wiarygodność. Przed trzema laty przedstawiłem program przekształcenia OFE i dziś pokazuję, w jaki sposób chcemy uporządkować system emerytalny. (...) Przekazujemy Polakom pieniądze, które nigdy nie powinny być zabrane. Naprawiamy błędy naszych poprzedników. - mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów podkreśla, że środki z OFE będzie można wypłacić jednorazowo lub w ratach, bez podatku, po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Premier Mateusz Morawiecki niedawno na łamach "Rzeczpospolitej" ogłosił powrót do koncepcji przekształcenia OFE i prywatyzacji zgromadzonych w nich środków poprzez przekazania ich na indywidualne konta emerytalne.

Dziś w tej sprawie odbywa się konferencja prasowa z udziałem prezesa Rady Ministrów.

Wiemy doskonale, że podstawową bolączką naszego systemu finansowego i emerytalnego jest brak zdolności do tworzenia oszczędności. Ta propozycja, którą przedstawię pokazuje pozytywną przebudowę dla emerytów i dla całej gospodarki

- mówił szef rządu.

Ten system emerytalny, który proponujemy ma być oparty o trzy filary: o ZUS, o Pracownicze Plany Kapitałowe, które są już przyjęte oraz o trzeci filar, który dziś chcemy przedstawić

- dodał.

Chcemy dzisiaj poprzez tą zmianę zaproponować uporządkowanie naszego systemu emerytalnego, wzmocnienia jego przejrzystości i jego siły tak, by emeryci mieli większą pewność i żeby więcej środków było zabezpieczonych na ich rachunkach

- powiedział Mateusz Morawiecki.

Ten wypracowany kapitał zabrany Polakom oddajemy im, naprawiamy finanse publiczne. Ta zmiana jest możliwa dzięki uszczelnianiu systemu podatkowego. Zależy nam na tym, by emerytury były po prostu wyższe. Jestem przekonany, że przekazanie środków z OFE na prywatne konta emerytalne przy jednoczesnym pozostawieniu wyboru Polakom jest dobrym rozwiązaniem. W efekcie tych zmian Polacy będą mieli dostęp do różnych rozwiązań emerytalnych.

- podkreślił Morawiecki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Afganistan: zdjęto zakaz działalności Czerwonego Krzyża

/ chickenonline

  

Taliban zniósł w niedzielę zakaz działalności Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK) w Afganistanie, przywracając gwarancje bezpieczeństwa jego personelowi prowadzącemu działalność humanitarną w tym kraju.

Talibowie nałożyli zakaz na MKCK i Światową Organizację Zdrowia (WHO) w kwietniu, twierdząc, że organizacje te zajmują się "podejrzanymi działaniami" w ramach prowadzonego programu szczepień.

"Emirat Islamski przywraca ICRC - (MKCK w polskiej wersji językowej - przyp. red.) - wcześniejsze gwarancje bezpieczeństwa i nakazuje wszystkim mudżahedinom, aby utorowali drogę dla działań ICRC i zwracali uwagę na bezpieczeństwo pracowników i wyposażenie tej organizacji" - napisał w oświadczeniu rzecznik talibski Zabihullah Mudżahid. Nie wymienił przy tym Światowej Organizacji Zdrowia, która jest w Afganistanie głównym organizatorem szczepień przeciwko polio.

MKCK organizuje w Afganistanie pomoc medyczną, kontroluje warunki w więzieniach, podejmuje zwłoki poległych. Organizacja ta ma w tym kraju ok. 1600 współpracowników. Wcześniej korzystała z gwarancji bezpieczeństwa wszystkich stron konfliktu, więc działała na terenie całego kraju, także na obszarach kontrolowanych przez talibów, bez eskorty, nie korzystając z pojazdów opancerzonych. Ogłosiła zawieszenie swej działalności w kwietniu po utracie gwarancji bezpieczeństwa ze strony Talibanu.

Talibowie kontrolują obecnie ponad połowę z 410 okręgów w Afganistanie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl