100 proc. środków z OFE trafi na prywatne konta! „To pozytywna przebudowa dla emerytów”

/ twitter.com/PremierRP

  

- Jedną z naszych podstawowych cech działania politycznego jest wiarygodność. Przed trzema laty przedstawiłem program przekształcenia OFE i dziś pokazuję, w jaki sposób chcemy uporządkować system emerytalny. (...) Przekazujemy Polakom pieniądze, które nigdy nie powinny być zabrane. Naprawiamy błędy naszych poprzedników. - mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów podkreśla, że środki z OFE będzie można wypłacić jednorazowo lub w ratach, bez podatku, po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Premier Mateusz Morawiecki niedawno na łamach "Rzeczpospolitej" ogłosił powrót do koncepcji przekształcenia OFE i prywatyzacji zgromadzonych w nich środków poprzez przekazania ich na indywidualne konta emerytalne.

Dziś w tej sprawie odbywa się konferencja prasowa z udziałem prezesa Rady Ministrów.

Wiemy doskonale, że podstawową bolączką naszego systemu finansowego i emerytalnego jest brak zdolności do tworzenia oszczędności. Ta propozycja, którą przedstawię pokazuje pozytywną przebudowę dla emerytów i dla całej gospodarki

- mówił szef rządu.

Ten system emerytalny, który proponujemy ma być oparty o trzy filary: o ZUS, o Pracownicze Plany Kapitałowe, które są już przyjęte oraz o trzeci filar, który dziś chcemy przedstawić

- dodał.

Chcemy dzisiaj poprzez tą zmianę zaproponować uporządkowanie naszego systemu emerytalnego, wzmocnienia jego przejrzystości i jego siły tak, by emeryci mieli większą pewność i żeby więcej środków było zabezpieczonych na ich rachunkach

- powiedział Mateusz Morawiecki.

Ten wypracowany kapitał zabrany Polakom oddajemy im, naprawiamy finanse publiczne. Ta zmiana jest możliwa dzięki uszczelnianiu systemu podatkowego. Zależy nam na tym, by emerytury były po prostu wyższe. Jestem przekonany, że przekazanie środków z OFE na prywatne konta emerytalne przy jednoczesnym pozostawieniu wyboru Polakom jest dobrym rozwiązaniem. W efekcie tych zmian Polacy będą mieli dostęp do różnych rozwiązań emerytalnych.

- podkreślił Morawiecki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Dziesiątki ofiar śmiertelnych deszczów. Takich ulew nie było od 110 lat

/ twitter.com / @EnelClientesBR

  

46 osób zginęło w wyniku rekordowo ulewnych deszczów w południowo-wschodniej Brazylii - poinformowały w niedzielę lokalne władze. W Belo Horizonte odnotowano największe opady od 110 lat.

Według oficjalnych danych 37 osób zginęło w stanie Minas Gerais, a dziewięć w sąsiednim stanie Espirito Santo. Z powodu zagrożenia powodziami i osuwiskami ok. 20 tys. osób zostało ewakuowanych.

Brazylijskie służby meteorologiczne podały, że w Belo Horizonte, stolicy stanu Minas Gerais, w ciągu 24 godzin spadło 171 mm deszczu, co oznacza największe opady od 110 lat.

Gubernator Minas Gerais Gustavo Zema ogłosił stan wyjątkowy w 47 miastach, co ma ułatwić federalną pomoc w przypadku katastrof. Ogłosił także trzy dni oficjalnej żałoby, aby uczcić pamięć po zabitych w wyniku powodzi i osuwisk.

Władze Espirito Santo oświadczyły, że są w stanie najwyższej gotowości "ze względu na prognozowane większe opady". W mieście Alegre ostrzeżono, że miejscowa tama może pęknąć, i wezwano do ewakuacji ludzi mieszkających w okolicy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts