Jest propozycja - zawieszenie strajku przed okrągłym stołem. Broniarz (i spółka) posłucha?

Zdjęcie ilustracyjne, strajk / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Ważne jest, żeby na ten czas, który jest przed nami przed spotkaniem przy okrągłym stole, zawiesić protest. Oczekują tego nauczyciele, rodzice, a przede wszystkim uczniowie – powiedziała dziś w Łącku wicepremier Beata Szydło.

"Sądzę, że oczekują tego i nauczyciele, oczekują tego rodzice, uczniowie przede wszystkim. I to byłby też taki dobry sygnał, że ta rozmowa będzie przygotowana w spokoju"

– oceniła wicepremier.

Podkreśliła, że "wszystkim zależy na tym, żeby rozwiązać problemy".

"My zdajemy sobie z tego sprawę, że ta rozmowa jest potrzebna, że są potrzebne propozycje zmian dla nauczycieli. Dlatego m.in. te (propozycje) zawarte już w porozumieniu, które – jak cały czas podkreślamy – jest wciąż gotowe do podpisania. Propozycje są wciąż aktualne" – dodała Szydło.

Wicepremier podkreśliła, że rząd zadeklarował, że we wrześniu 2019 r. nauczyciele dostaną kolejną podwyżkę – według Szydło – "znacząco wyższą" niż zakładana od stycznia 2020 r. "W sumie w tym roku nauczyciele uzyskają jeszcze 15 proc. podwyżki, licząc z tą, która już miała miejsce w styczniu. To jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom środowiska nauczycielskiego" – oceniła.

Szydło przyznała, że ta wysokość jest dla wielu nauczycieli "niesatysfakcjonująca".

"Musimy sobie też zdawać sprawę z tego, że potrzebne są rozwiązania systemowe. Mimo że od ponad 2 lat realizujemy program podwyżek – bo przecież liczymy też odmrożenie wynagrodzeń nauczycieli w 2017 r. – to ciągle z części central związkowych płynie komunikat, że to są podwyżki niewystarczające"

– stwierdziła.

Poniedziałek jest ósmym dniem strajku zorganizowanego w szkołach i przedszkolach przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Bierze w nim udział także część nauczycieli z oświatowej Solidarności i niezrzeszonych w związkach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sycylia i USA: wielka antymafijna operacja

/ QuinceMedia

  

18 osób aresztowano w Palermo na Sycylii i jedną w Nowym Jorku podczas wspólnej operacji włoskiej policji i FBI przeciwko cosa nostrze. To wynik śledztwa pod kryptonimem "New Connection", które ukazało mocne związki między gangami mafii w obu miastach.

W operacji po obu stronach Atlantyku uczestniczyło ponad 200 funkcjonariuszy - podały włoskie media.

Akcja wymierzona była w sycylijską mafię z Palermo i gangi nowojorskie, zwłaszcza w potężną rodzinę Gambino.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty przynależności do organizacji przestępczej o charakterze mafijnym, wymuszeń, powiązań z mafią, prania brudnych pieniędzy.

Wśród zatrzymanych jest burmistrz miejscowości Torretta Salvatore Gambino, który według śledczych był "do dyspozycji" mafijnego klanu.

Rozbity w wyniku operacji sycylijski gang z dzielnicy Passo di Rigano w Palermo kontrolował tam wszelką działalność gospodarczą, taką jak dostawy żywności, handel hurtowy, salony gry i hazard w sieci. Od każdej z tych aktywności pobierano haracz.

Wielka operacja przeciwko cosa nostrze została przeprowadzona na dwa dni przed 27. rocznicą zamachu na sędziego śledczego Paolo Borselino, zamordowanego w Palermo na zlecenie sycylijskiej mafii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl