Kpina z państwa

  

Najciemniej pod latarnią? Senat zatrudnia sprzątaczki w ramach usług zewnętrznych, czyli outsourcingu. Choć powinno to być dziesięć osób, to jest ich tylko osiem. Wbrew zawartej umowie i obowiązującemu prawu połowa z nich jest na umowie śmieciowej, mimo że pracują jak na etacie.

Podobno sprzątaczki otrzymały zakaz jazdy windą z senatorami. „Tuż obok”, czyli w Sejmie, wszystkie sprzątaczki zatrudnione są jak trzeba i dostają wyższe wynagrodzenie. Sytuacja w Senacie to pod tym względem kpina z państwa, które pozwala, żeby w tak eksponowanej instytucji panowały praktyki jak za poprzednich rządów. A żadna uczciwa praca nie hańbi – posolidarnościowi senatorowie powinni o tym wiedzieć. Jeśli dla kogoś ujmą jest jazda windą ze sprzątaczką, to albo pomylił epoki, albo nazbyt obrósł w piórka. Sprawę trzeba pilnie wyjaśnić.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl