A to niespodzianka! W Agorze kobiety zarabiają mniej od mężczyzn. Gdzie równość płci?!

Według opublikowanego w zeszłym tygodniu raportu finansowego, na który powołują się wirtualnemedia.pl, w grupie Agora większość stanowią kobiety - 52,9 procent zatrudnionych. Okazuje się jednak, że pomimo sprawowania tych samych stanowisk i wykonywania tych samych obowiązków, zarabiają one miej niż mężczyźni. I gdzie tu postęp i równouprawnienie?

Agora
Piotr Galant/Gazeta Polska

Jak podają wirtualnemedia.pl w całej grupie Agora w ubiegłym roku kobiety stanowiły 52,9 proc. ogółu zatrudnionych pracowników, a mężczyźni 47,1 proc. Ponadto znacznie więcej kobiet pełni tam funkcje kierownicze i wyższe. 

Pewna informacja zwraca jednak szczególną uwagę:

W przypadku wszystkich stanowisk kobiety zarabiają nieco mniej od mężczyzn

- czytamy na wirtualnemedia.pl.

W grupie Agora kobiety na stanowiskach kierowniczych i wyższych zarabiają 94,7 proc. średniego wynagrodzenia wypłacanego. Z kolei mężczyźni - 106,3 proc. Podobnie jest w przypadku sprawowania funkcji niższych od kierowniczych - kobiety zarabiają 98,9 proc., a mężczyźni - 101,2 proc średniego wynagrodzenia.

Co ciekawe, jak czytamy, i tak różnice w zarobkach kobiet i mężczyzn znacznie się w ostatnich latach zmniejszyły.

Jeśli chodzi o wynagrodzenia wypłacane, w skali roku różnica między stawkami dla kobiet i mężczyzn znacznie zmalała w skali roku, zwłaszcza w przypadku stanowisk kierowniczych i wyższych (dla kobiet wzrost z 88,5 do 94,7 proc., a dla mężczyzn spadek ze 111,3 do 106,3 proc.)

- podają wirtualnemedia.pl.

A na łamach "Gazety Wyborczej" walka o równouprawnienie obecna?

 Źródło: wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl,

 

#równouprawnienie #mężczyźni #kobiety #zarobki #Agora

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo