Lubelskie: Egzaminy przebiegają bez zakłóceń

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Egzamin ósmoklasistów rozpoczął się w poniedziałek planowo i bez zakłóceń we wszystkich szkołach w woj. lubelskim – wynika z informacji kuratorium oświaty w Lublinie. Spada liczba szkół, w których prowadzony jest strajk.

„Do kuratorium nie wpłynęły żadne informacje o jakichkolwiek kłopotach czy problemach, należy więc przyjąć, że egzamin rozpoczął się zgodnie z planem”

– poinformowała dyrektor wydziału pragmatyki zawodowej i analiz w lubelskim kuratorium oświaty Jolanta Misiak.

W woj. lubelskim egzamin ten w 860 szkołach zdaje ponad 20,2 tys. uczniów klas ósmych szkoły podstawowej.

Poniedziałek to kolejny – ósmy - dzień strajku nauczycieli. W części szkół i przedszkoli w woj. lubelskim nauczyciele w ostatnich daniach odstąpili od strajku lub go zawiesili.

W woj. lubelskim, według informacji uzyskanych przez kuratoriom, liczba szkół, w których prowadzony jest strajk, powoli, systematycznie spada. W poniedziałek strajkuje 32 proc szkół - w tym 18 proc. przedszkoli, 35 proc. szkół podstawowych, 57 proc. gimnazjów, 40 proc. szkół ponadgimnazjalnych.

W piątek strajkowało 36 proc. szkół, w czwartek – 37 proc., a w ubiegły poniedziałek do strajku przystąpiło 40 proc. szkół i placówek oświatowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Potężna awaria w Ameryce Południowej. Dwa kraje bez prądu!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Potężna awaria energetyczna pozbawiła w niedzielę rano prądu niemal całą Argentynę i Urugwaj. Poinformowała o tym firma energetyczna Edesur.

Według argentyńskich mediów, awaria nastąpiła około 7 rano miejscowego czasu (ok. południa czasu polskiego) i spowodowała paraliż komunikacyjny w kraju, bo stanęły pociągi, nie działa sygnalizacja świetlna. Dziś mieszkańcy czterech argentyńskich prowincji mieli wybierać władze lokalne.

Awaria dotknęła większość terytorium Argentyny, cały Urugwaj, a także niektóre obszary Brazylii i Paragwaju, co oznacza, że bez prądu jest, jak oceniają media, ok. 48 milionów osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl