„Nawet wyborcy opozycji nie wierzą, że polexit to realny problem”. SONDAŻ „Gazety Polskiej”

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; GDJ

  

Polacy zapytani, czy straszenie polexitem, to realny temat, czy jedynie chwyt wyborczy opozycji, nie mieli wątpliwości - większość postawiła na drugi wariant. To nie zaskakuje ekspertów. "Narracja opozycji mija się z nastrojami społecznymi, a sama opozycja ma poważny problem w kampanii przed eurowyborami" - mówi mówi Niezalezna.pl politolog prof. Norbert Maliszewski.

Uczestnicy badania Instytutu Pollster na zlecenie „Gazety Polskiej”, odpowiedzieli na pytanie: „Możliwość wyjścia Polski z Unii Europejskiej to tylko element kampanii wyborczej, a nie realny plan polityczny?”.    

Twierdząco odpowiedziało aż 54 proc. respondentów. Odmiennego zdania jest 24 procent.

O komentarz do wyników sondażu zapytaliśmy prof. Norberta Maliszewskiego.

- Nie jest to pierwszy taki rezultat i widać wyraźnie, że Polacy nie wierzą w narrację o polexicie. Co więcej - wynik procentowy w tym sondażu osób, które wierzą w narrację opozycji - warto zauważyć, że jest on niższy, niż samo poparcie dla opozycji - stwierdził.

Jaki z tego wniosek?

- Wskazuje to na to, że nawet wyborcy opozycji nie wierzą w to, że polexit to realny problem. Wydaje się więc, że narracja opozycji mija się z nastrojami społecznymi, a sama opozycja ma poważny problem w kampanii przed eurowyborami

- mówi Niezalezna.pl prof. Norbert Maliszewski, specjalista ds. marketingu politycznego z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Greta Thunberg wraca na szkolny strajk

Greta Thunberg / By Anders Hellberg - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org

  

Szwedzka aktywistka znów nawołuje do protestu i zapowiada, że dołączy do belgijskich obrońców klimatu, biorąc udział strajku szkolnym, organizowanym w Brukseli. Akcja jest planowana na 6 marca. Będzie to drugi taki strajk. Pierwszy odbył się w 2019 r.

„Chcemy, aby wszyscy ludzie w Belgii wyszli na ulice i strajkowali z nami”
- powiedziała Thunberg w nagraniu wideo opublikowanym na Instagramie Anuny de Wever, jednej z czołowych postaci belgijskiego, młodzieżowego ruchu klimatycznego.
[polecam:https://niezalezna.pl/311965-siostra-grety-thunberg-przerywa-milczenie-bylam-samotna-i-wycofana]

„Rok 2020 nie zakończy się nieambitnym Europejskim Zielonym Ładem i celem na 2050 r. 6 marca będziemy maszerować ulicami, ponieważ wiemy, że możemy wszystko zmienić dzięki presji.
- napisała De Wever na Instagramie, krytykując - jej zdaniem - zbyt mało ambitną unijną politykę klimatyczną.

Protest jest organizowany przez Youth for Climate Belgium oraz inne organizacje, takie jak Extinction Rebellion i Greenpeace.

Tysiące osób wyraziło już zainteresowanie udziałem w marszu na Facebooku. Protest odbędzie się około rok po ostatnim pojawieniu się Thunberg na ulicach Brukseli.
[polecam:https://niezalezna.pl/312594-groza-jej-bo-nie-wierzy-w-teorie-klimatyczne-antifa-zamowila-pod-jej-dom-karawan-pogrzebowy]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts