Dobra pamięć policjanta - zła wiadomość dla złodzieja

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Dobra pamięć nie zawiodła policjanta z I Komisariatu Policji w Krakowie. W drodze do pracy funkcjonariusz zauważył poszukiwanego sprawcę kradzieży. Szybka reakcja zakończyła się zatrzymaniem, wspólnie z policjantami z komisariatu, zaskoczonego całą sytuacją przestępcy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Kilka dni temu, do dyżurnego I Komisariatu w Krakowie zgłosił się mężczyzna, który został okradziony. Pokrzywdzony miał zasnąć na ławce, a po przebudzeniu, stwierdził brak zegarka oraz saszetki z dokumentami a także telefonu komórkowego. Policjanci ustalili, że sprawca musiał już kilkakrotnie użyć ukradzionej karty płatniczej, gdyż z konta bankomatowego zgłaszającego kradzież zniknęła gotówka.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, szybko ustalili sklepy, w których za zakupy płacono kradzioną kartą. Przeglądnięto monitoring i na jego podstawie wytypowano złodzieja, a jego wizerunek został rozpowszechniony wśród funkcjonariuszy.  

Następnego dnia jeden z policjantów z „Jedynki”, który był zaangażowany w rozwiązanie tej sprawy, jadąc rano tramwajem do pracy zauważył o godz. 6:15 mężczyznę idącego chodnikiem, który wyglądem przypominał poszukiwanego przestępcę. Funkcjonariusz wysiadł na przystanku, błyskawicznie wezwał na miejsce dodatkowy patrol, a sam zaczął obserwować podejrzewanego mężczyznę. Kilka minut później, złodziej, który nie spodziewał się rozpoznania i zatrzymania, był już w rękach stróżów prawa.

Po sprawdzeniu okazało się, że 42-latek w przeszłości był już karany. Sprawca wskazał policjantom, gdzie ukrył skradzioną saszetkę. Odzyskano również zegarek, który zastawił w lombardzie (dokumenty i karta bankomatowa nie zostały jeszcze odnalezione).

Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży i zarzuty kradzieży z włamaniem ponieważ siedmiokrotnie korzystał z kradzionej karty bankomatowej. Podejrzewany przyznał się do winy i zobowiązał się naprawić wyrządzoną szkodę. Grozi mu kara od roku do lat 10 pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Zastrzelono 3 tureckich dyplomatów

/ Spc. Charles W. Gill, U.S. Army [Public domain]

  

Co najmniej trzech tureckich dyplomatów zostało dziś zastrzelonych w Irbilu, stolicy Regionu Kurdystanu w Iraku - poinformował Reuters, powołując się na kurdyjskie źródła. Uzbrojeni napastnicy otworzyli do nich ogień podczas obiadu w restauracji.

Jeden z zabitych to turecki wicekonsul w Irbilu.

MSZ Turcji potwierdziło śmierć jednego pracownika konsulatu. Agencja dpa, powołując się lokalne źródło, mówi o dwóch zabitych i jednym ciężko rannym.

Na miejscu są służby bezpieczeństwa. Trwa poszukiwanie sprawców. Władze poprosiły mieszkańców o opuszczenie okolic restauracji. Znajduje się ona w asyryjskiej dzielnicy miasta Ainkawa (w 2014 r. w dzielnicy znalazły się tysiące przede wszystkim chrześcijańskich uchodźców chrześcijańskich z Bagdadu i Mosulu).

W ubiegłym tygodniu Masrur Barzani – syn byłego przywódcy irackich Kurdów Masuda Barzaniego – został zaprzysiężony na premiera irackiego Kurdystanu. Objął stanowisko po wybraniu jego kuzyna Neczirwana na prezydenta Kurdystanu.

W konflikcie kurdyjsko-tureckim zginęło już ponad 40 tys. osób. Działająca według władz w Ankarze również na terytorium Iraku Partia Pracujących Kurdystanu uznawana jest przez Turcję, a także Stany Zjednoczone i Unię Europejską za organizację terrorystyczną. Od lat 80. prowadzi zbrojną walkę o kurdyjską autonomię w Turcji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl