Timmermans został zdiagnozowany. „Jest politykiem opętanym. To jest niebezpieczne dla całej Europy”

Zdjęcie ilustracyjne/Frans Timmermans / By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264

  

- Frans Timmermans jest politykiem ideologicznie opętanym. (...) Znalazł partnera w Wiośnie Roberta Biedronia dla swoich wizji lewackiej inżynierii społecznej - mówił dziś doradca prezydenta RP Andrzej Zybertowicz w telewizji publicznej komentując poparcie, jakiego wiceszef KE udzielił partii Biedronia.

Jedną z podstawowych zasad obowiązujących przedstawicieli Komisji Europejskiej jest zasada apolityczności. Ma ona zapobiegać konfliktowi interesów, który może powstać w związku z pełnioną funkcją. Tymczasem wiceszef KE podkreślił aktywnie angażuje się w kampanię europarlamentarną w Polsce.

Tydzień temu Timmermans gościł w Warszawie, gdzie spotkał się z liderem Wiosny Robertem Biedroniem i startującą z jego list do Parlamentu Europejskiego Joanną Scheuring-Wielgus. Zapowiedział, także że pojawi się na spotkaniach należącego do Europejskiej Partii Socjalistów SLD.

Podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z liderami Wiosny Timmermans po raz kolejny mówił o polskim sądownictwie i udzielił otwarcie poparcia partii Roberta Biedronia.

"Dla mnie Wiosna jest jedną z tych sił, które reprezentują optymistyczną wizję Polski. Polski, w której wszyscy mają równe prawa. Polski będącej częścią europejskiej rodziny. I obiecuję Wam, że nie pozwolę, żeby ktokolwiek ją z niej wyprowadził. Obiecuję to Wam" 

- oświadczył Timmermans.

Zaangażowanie polityczne wiceszefa Komisji Europejskiej komentował dziś w programie TVP "Woronicza 17" społeczny doradca prezydenta RP prof. Andrzej Zybertowicz.

Odnosząc się do słów Jerzego Wenderlicha (SLD), który bagatelizował poczynania Timmermansa, profesor wskazał na niebezpieczeństwo mogące wynikać z działań holenderskiego polityka. 

"Frans Timmermans nie jest ani „czarnym ludem, ani „diabłem wcielonym”, tylko jest politykiem ideologicznie opętanym. Ma pewną wizję lewackiej inżynierii społecznej i chciałby zaaplikować ją tutaj, w Polsce. Znalazł partnera w Wiośnie Roberta Biedronia dla swoich wizji lewackiej inżynierii społecznej"

- powiedział Andrzej Zybertowicz w programie TVP "Woronicza 17"

."To jest niebezpieczne dla całej Europy, bo ta część elit brukselskich, która jest ideologicznie opętana psuje zdolność Europy do harmonijnego rozwoju"

-dodał społeczny doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy

Jak poinformował pewien czas temu na antenie Telewizji Republika Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, Frans Timmermans ma postępowanie sprawdzające wewnątrz Komisji Europejskiej, czy nie łamie reguł niełączenia funkcji komisarza unijnego z działalnością polityczną.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pielgrzymka z Suwałk dotarła do Berżnik [ZDJĘCIA]

/ @pielgrzymkaSuwalkiWilno

  

W drugim dniu pielgrzymki z Suwałk do Ostrej Bramy dotarliśmy do parafii Berżniki, która leży na samej granicy polsko – litewskiej. Większość dnia pątnicy maszerowali w deszczu. Te trudy wzmacniają intencje, z którymi udajemy się do Matki Bożej Miłosierdzia.

Dzień rozpoczął się poranną modlitwą przy kościele w gościnnym Krasnopolu. Następnie wyruszyliśmy w stronę Sejn, gdzie dotarliśmy po postoju w miejscowości Skustele. W Sejnach przeżywaliśmy dzisiejszą eucharystię wspominając Matkę Boża Szkaplerzną w miejscowej bazylice, która jest jednocześnie sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Wszystkich pielgrzymów w imieniu parafian powitał tradycyjnie ks. prałat Zbigniew Bzdak.

Nasza pielgrzymkowa Msza św. nabrała szczególnie uroczystego charakteru za sprawą jubileuszu 40. lecia kapłaństwa bp ełckiego Jerzego Mazura SVD, który przeżywał go wraz z ośmioma współbraćmi werbistami. Ich święcenia odbyły się dokładnie 22 kwietnia 1979 r. w Pieniężnie, a sakrament kapłaństwa przyjęli z rąk abpa Ignacego Tokarczuka. Okolicznościową homilię wygłosił jeden z jubilatów o. Jan Pawłowski z Nysy z Domu Dobrego Pasterza. Podkreślił w nim m.in,. iż Maryja przez swoje „Fiat” przypomina do kogo należy człowiek i kto ma do niego największe prawo. Jeden jest Bóg, od którego wszyscy wyszli, do niego także, czy tego chcemy czy nie, wrócimy. W tym kontekście odpowiedź dana Panu przez Maryję podczas Zwiastowania  „Oto ja służebnica Pańska” to najpiękniejsze słowa, jakie człowiek może powiedzieć Panu Bogu. Maryja podpowiada nam, jak układać nasze relacje z Jej Synem, jak być wiernym chrystusowej ewangelii – powiedział kaznodzieja.

Na zakończenie eucharystii pielgrzymi złożyli księdzu biskupowi i wszystkim jubilatom serdeczne życzenia. Po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Sejneńskiej chętni pielgrzymi przyjęli szkaplerz maryjny z rąk ojca karmelity uczestniczącego w pielgrzymce. Następnie wszyscy udali się do Zespołu Szkół Rolniczych  na obiad przygotowany przez parafian z Sejn.

Po kolejnych 10 km. pielgrzymowania dotarliśmy do Berżnik. To ostatni nocleg w granicach Polski. Pątników zmierzających do Ostrej Bramy powitał tu miejscowy proboszcz i jego parafianie, którzy od wielu lat okazują nam wielką gościnność.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl