Timmermans został zdiagnozowany. „Jest politykiem opętanym. To jest niebezpieczne dla całej Europy”

Zdjęcie ilustracyjne/Frans Timmermans / By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264

  

- Frans Timmermans jest politykiem ideologicznie opętanym. (...) Znalazł partnera w Wiośnie Roberta Biedronia dla swoich wizji lewackiej inżynierii społecznej - mówił dziś doradca prezydenta RP Andrzej Zybertowicz w telewizji publicznej komentując poparcie, jakiego wiceszef KE udzielił partii Biedronia.

Jedną z podstawowych zasad obowiązujących przedstawicieli Komisji Europejskiej jest zasada apolityczności. Ma ona zapobiegać konfliktowi interesów, który może powstać w związku z pełnioną funkcją. Tymczasem wiceszef KE podkreślił aktywnie angażuje się w kampanię europarlamentarną w Polsce.

Tydzień temu Timmermans gościł w Warszawie, gdzie spotkał się z liderem Wiosny Robertem Biedroniem i startującą z jego list do Parlamentu Europejskiego Joanną Scheuring-Wielgus. Zapowiedział, także że pojawi się na spotkaniach należącego do Europejskiej Partii Socjalistów SLD.

Podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z liderami Wiosny Timmermans po raz kolejny mówił o polskim sądownictwie i udzielił otwarcie poparcia partii Roberta Biedronia.

"Dla mnie Wiosna jest jedną z tych sił, które reprezentują optymistyczną wizję Polski. Polski, w której wszyscy mają równe prawa. Polski będącej częścią europejskiej rodziny. I obiecuję Wam, że nie pozwolę, żeby ktokolwiek ją z niej wyprowadził. Obiecuję to Wam" 

- oświadczył Timmermans.

Zaangażowanie polityczne wiceszefa Komisji Europejskiej komentował dziś w programie TVP "Woronicza 17" społeczny doradca prezydenta RP prof. Andrzej Zybertowicz.

Odnosząc się do słów Jerzego Wenderlicha (SLD), który bagatelizował poczynania Timmermansa, profesor wskazał na niebezpieczeństwo mogące wynikać z działań holenderskiego polityka. 

"Frans Timmermans nie jest ani „czarnym ludem, ani „diabłem wcielonym”, tylko jest politykiem ideologicznie opętanym. Ma pewną wizję lewackiej inżynierii społecznej i chciałby zaaplikować ją tutaj, w Polsce. Znalazł partnera w Wiośnie Roberta Biedronia dla swoich wizji lewackiej inżynierii społecznej"

- powiedział Andrzej Zybertowicz w programie TVP "Woronicza 17"

."To jest niebezpieczne dla całej Europy, bo ta część elit brukselskich, która jest ideologicznie opętana psuje zdolność Europy do harmonijnego rozwoju"

-dodał społeczny doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy

Jak poinformował pewien czas temu na antenie Telewizji Republika Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, Frans Timmermans ma postępowanie sprawdzające wewnątrz Komisji Europejskiej, czy nie łamie reguł niełączenia funkcji komisarza unijnego z działalnością polityczną.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Senegal, Argentyna, Meksyk, Norwegia... Polska niepodległość świętowana na całym świecie!

Polskie barwy w Hiszpanii / twitter.com/@PLInst_Madrid

  

Polacy świętowali dziś 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji w całej Polsce odbywały się marsze, koncerty i różne patriotyczne wydarzenia. Okazuje się, że świąteczny nastrój wymknął się poza granice naszego kraju i rozlał na cały świat.

Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały miejsce na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie w obecności najwyższych władz państwowych odbyła się uroczysta odprawa wart z okazji Święta Niepodległości. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza zebrali się m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, kombatanci, mieszkańcy Warszawy i ci, którzy przyjechali na obchody z całego kraju.

[polecam:https://niezalezna.pl/296766-wazne-slowa-prezydenta-w-swieto-niepodleglosci-cale-pokolenia-nie-mialy-takiego-szczescia-jak-my]

Polskie barwy nie powiewały jednak tylko w granicach naszego kraju. W sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć i nagrań ukazujących świętowanie polskiej niepodległości na całym świecie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl