Timmermans został zdiagnozowany. „Jest politykiem opętanym. To jest niebezpieczne dla całej Europy”

Zdjęcie ilustracyjne/Frans Timmermans / By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264

  

- Frans Timmermans jest politykiem ideologicznie opętanym. (...) Znalazł partnera w Wiośnie Roberta Biedronia dla swoich wizji lewackiej inżynierii społecznej - mówił dziś doradca prezydenta RP Andrzej Zybertowicz w telewizji publicznej komentując poparcie, jakiego wiceszef KE udzielił partii Biedronia.

Jedną z podstawowych zasad obowiązujących przedstawicieli Komisji Europejskiej jest zasada apolityczności. Ma ona zapobiegać konfliktowi interesów, który może powstać w związku z pełnioną funkcją. Tymczasem wiceszef KE podkreślił aktywnie angażuje się w kampanię europarlamentarną w Polsce.

Tydzień temu Timmermans gościł w Warszawie, gdzie spotkał się z liderem Wiosny Robertem Biedroniem i startującą z jego list do Parlamentu Europejskiego Joanną Scheuring-Wielgus. Zapowiedział, także że pojawi się na spotkaniach należącego do Europejskiej Partii Socjalistów SLD.

Podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z liderami Wiosny Timmermans po raz kolejny mówił o polskim sądownictwie i udzielił otwarcie poparcia partii Roberta Biedronia.

"Dla mnie Wiosna jest jedną z tych sił, które reprezentują optymistyczną wizję Polski. Polski, w której wszyscy mają równe prawa. Polski będącej częścią europejskiej rodziny. I obiecuję Wam, że nie pozwolę, żeby ktokolwiek ją z niej wyprowadził. Obiecuję to Wam" 

- oświadczył Timmermans.

Zaangażowanie polityczne wiceszefa Komisji Europejskiej komentował dziś w programie TVP "Woronicza 17" społeczny doradca prezydenta RP prof. Andrzej Zybertowicz.

Odnosząc się do słów Jerzego Wenderlicha (SLD), który bagatelizował poczynania Timmermansa, profesor wskazał na niebezpieczeństwo mogące wynikać z działań holenderskiego polityka. 

"Frans Timmermans nie jest ani „czarnym ludem, ani „diabłem wcielonym”, tylko jest politykiem ideologicznie opętanym. Ma pewną wizję lewackiej inżynierii społecznej i chciałby zaaplikować ją tutaj, w Polsce. Znalazł partnera w Wiośnie Roberta Biedronia dla swoich wizji lewackiej inżynierii społecznej"

- powiedział Andrzej Zybertowicz w programie TVP "Woronicza 17"

."To jest niebezpieczne dla całej Europy, bo ta część elit brukselskich, która jest ideologicznie opętana psuje zdolność Europy do harmonijnego rozwoju"

-dodał społeczny doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy

Jak poinformował pewien czas temu na antenie Telewizji Republika Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, Frans Timmermans ma postępowanie sprawdzające wewnątrz Komisji Europejskiej, czy nie łamie reguł niełączenia funkcji komisarza unijnego z działalnością polityczną.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odwołano pogotowie przeciwpowodziowe

/ malopolska.policja.gov.pl

  

- Wojewoda śląski odwołał dziś o godzinie 15:00 pogotowie przeciwpowodziowe w powiatach bielskim, cieszyńskim i żywieckim i w mieście Bielsku-Białej – poinformowała rzecznik wojewody Alina Kucharzewska. Obowiązywało ono od czwartku.

Wojewoda uzasadnił decyzję "zanikiem opadów deszczu oraz ciągłym obniżaniem się stanów wód na posterunkach wodowskazowych".

Na południu województwa o godz. 15:00 stan ostrzegawczy był przekroczony o 42 cm na Białej w Czechowicach-Dziedzicach (323 cm) i o 2 cm na Sole w Czańcu (322 cm).

W gminie Wilkowice nadal trwa opróżnianie zbiornika retencyjnego na potoku Wilkówka. Zarówno Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, jak i władze gminy twierdzą, że ma ona wiele wad. W czwartek po dużych opadach zbiornik całkowicie się napełnił i pojawiło się zagrożenie pęknięcia zapory. Wójt gminy Janusz Zemanek zarządził ewakuację ponad 80 mieszkańców z około 30 domów poniżej tamy. Część tych osób spędziła noc u rodzin. Niektóre pozostały jednak w domach.

W piątek, gdy deszcze ustały, strażacy, korzystając z wysokowydajnych pomp, zaczęli pomagać w opróżnianiu zbiornika. Wczesnym popołudniem tego dnia woda odpadła na tyle, że wystarczył już tylko odpływ grawitacyjny.

Wody Polskie poinformowały, że lustro wody opada o około 20 cm na dobę.

Zbyt szybkie opróżnianie zbiornika może być niekorzystne dla jego konstrukcji. Pracownicy Wód Polskich cały czas pracują na miejscu i prowadzą pomiary zapory czołowej

 – napisano w komunikacie.

Gmina poinformowała, że stan zapory na Wilkówce ciągle nie pozwala na odwołanie decyzji o ewakuacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl