Zełenski to część szerszego trendu

  

Coraz bliżej sensacji w wyborach prezydenckich na Ukrainie. Na tydzień przed II turą sondaże w zasadzie nie dają szans urzędującemu prezydentowi Petrowi Poroszence. Wszystko wskazuje na to, że kolejnym prezydentem Ukrainy rzeczywiście zostanie komik, aktor, producent filmowy i telewizyjny Wołodymyr Zełenski, który wciela się w rolę prezydenta w serialu telewizyjnym.

Choć Ukraina jest krajem tak bardzo specyficznym, to nie sposób nie mieć skojarzeń z krajami jak najbardziej zachodnimi. Przecież w Stanach Zjednoczonych prezydentem został celebryta i biznesmen, również znany z licznych programów telewizyjnych. We Włoszech rządzi koalicja z udziałem partii komika. W Polsce, jak wiemy, dobry wynik uzyskał czynny muzyk rockowy. To tylko kilka przykładów. Trend jest wyraźny. Bierze się ze zrozumiałego rozczarowania elitami i zawodową polityką. Czy polityka staje się od tego rzeczywiście lepsza? Na pewno jest bardziej nieprzewidywalna i ciekawsza. To jednak nie znaczy, że będzie skuteczniejsza w rozwiązywaniu problemów trapiących społeczeństwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts