Rekordowa przerwa świąteczna

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Mihail_fotodeti

  

W większości szkół we Włoszech tegoroczna przerwa z okazji Wielkanocy będzie rekordowo długa i może potrwać nawet do 1 maja. W rezultacie - jak podkreśla dziennik "Corriere della Sera" - na początku wiosny pozostało tylko około 30 dni nauki.

Rok szkolny oficjalnie zakończy się w tym roku 8 czerwca.

Świąteczne ferie rozpoczną się w Wielki Czwartek 18 kwietnia i powinny potrwać do wtorku 23 kwietnia włącznie. Ale czwartek 25 kwietnia jest we Włoszech dniem wolnym od pracy; tego dnia obchodzone jest Święto Wyzwolenia. Dlatego wielkanocne wakacje zostały przedłużone, w niektórych szkołach także do piątku.

W wielu szkołach lekcje zostaną wznowione po 11 dniach w poniedziałek 29 kwietnia, ale na krótko. Po dwóch dniach nauki uczniowie będą mieli znowu dzień wolny z okazji Święta Pracy.

Do szkoły powrócą zatem w czwartek 2 maja, czyli znów przed weekendem.

To, jak zaznacza "Corriere della Sera", scenariusz optymistyczny, ponieważ część szkół nie wznowi pracy w dwa ostatnie dni kwietnia.

Kolejna przerwa zostanie ogłoszona w wielu szkołach w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego 26 maja; dzień na przygotowanie lokalu wyborczego i dzień na jego posprzątanie po głosowaniu.

Rekordowo długa przerwa świąteczna, która w części placówek oświatowych potrwa do 1 maja sprawiła, że 10 milionów Włochów wykorzysta ten czas na pierwsze wakacje. Celem tych wyjazdów - jak podała branża turystyczna - będą przede wszystkim historyczne miasta: Rzym, Florencja i Wenecja, a także Matera, która jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury.

Spośród tych Włochów, którzy wybrali wypoczynek za granicą, najwięcej pojedzie do Hiszpanii, do Egiptu i na Kubę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wniosek o areszt dla Jakuba A.

/ policja.pl

  

Prokuratura w Świdnicy złożyła wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla 22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-latki.

22-letni mężczyzna został zatrzymany w niedzielę po południu. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok - oraz zarzut podżegania wcześniej innej osoby do udziału w zabójstwie.

Według prokuratury podejrzany przyznał się do obu zarzutów.

10-letnia Kristina w czwartek około godziny 13:00 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny w pow. świdnickim; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie - sześć kilometrów od Mrowin.

Prokuratura w Świdnicy poinformowała w piątek, że przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl