Prezes PSL chyba zbyt często słucha Biedronia. I zaczął: "nie zgadzamy się na politykę w Kościele"

Władysław Kosiniak-Kamysz deklaruje, że przewodzi partii opierającej się na wartościach chrześcijańskich. A dzisiaj prezes PSL ogłosił zaskakujący manifest i zaatakował Kościół katolicki. Bardzo podobne tezy w przeszłości wygłaszał Janusz Palikot, a obecnie Robert Biedroń. Ciekawe, co na to członkowie PSL?

Władysław Kosiniak-Kamysz
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Dziś w stolicy Podkarpacia odbyła się regionalna konwencja wyborcza Koalicji Europejskiej. Po jej zakończeniu lider ludowców powiedział dziennikarzom, że kandydaci PSL będą bronili wartości i tradycji chrześcijańskich w Polsce i Europie. Po czym... zaczął krytykować Kościół Katolicki.

"To są nasze korzenie, jesteśmy z nich dumni i będziemy o nie dbać. Ale nie zgadzamy się na politykę w kościele, na to, żeby ci, którzy nie głosują na jedynie słuszną partię, czuli się wykluczeni ze wspólnoty Kościoła. A tak dzisiaj jest"

– dodał.

"Nie zgadzamy się na dzielenie wspólnoty w Kościele, a z tym mamy do czynienia w ostatnich latach. Niestety"

- wypalił, jak przystało na lidera partii rzekomo opierającej się na chrześcijańskich wartościach.

To jednak nie koniec. Kosiniak-Kamysz rozkręcał się z minuty na minutę i krytykował także księży. Stwierdził, że wygłaszają oni słowa "które dzielą".

"Dzisiaj od hierarchów często słyszmy słowa, które dzielą. Chcemy naszej historii, tradycji, kultury tu w Polsce i w Europie. Będziemy o nią dbać, o tę tradycję chrześcijańską, ale chcemy, żeby każdy w tej wspólnocie czuł się dobrze, niezależnie, na kogo głosuje. A mam poczucie, że tak nie jest"

– ocenił.

To dość zdumiewające słowa, biorąc pod uwagę fakt, iż sam Władysław Kosiniak-Kamysz bardzo często bierze udział w uroczystościach religijnych. Na poniższym zdjęciu (fot. powiatdabrowski.pl) widzimy Jubileuszowe Święto Powiśla Dąbrowskiego w gminie Gręboszów. Kosiniak-Kamysz uczestniczył w nabożeństwie, zabierał także głos z ambony. Tak jest na wielu uroczystościach dożynkowych.

Przykładów uczestniczenia Kosiniaka-Kamysza i działaczy PSL w obrzędach religijnych jest mnóstwo. Tu na przykład sam prezes PSL na święcie ludowym w Lubelskiem. Oczywiście rozpoczętym mszą świętą.

"Zgodnie z tradycją PSL obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościółku na terenie skansenu. Później odbył się Piknik Rodzinny. W uroczystościach udział wziął Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL" - to z kolei fragment informacji sprzed dwóch lat z oficjalnej strony PSL.

Po wstąpieniu Polskiego Stronnictwa Ludowego do Koalicji Europejskiej wielu działaczy Ludowców nie ukrywało niezadowolenia. Chociażby lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński z hukiem opuścił szeregi PSL.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Władysław Kosiniak-Kamysz #PSL #Kościół katolicki

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo