Nie ma zagrożenia dla egzaminu maturalnego - zapewnia minister Zalewska. "Zapraszamy ZNP do porozumienia"

Anna Zalewska / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

"Nie widzimy zagrożenia dla egzaminów dojrzałości. Otrzymaliśmy informację od wszystkich strajkujących szkół, że wszędzie zaplanowane są rady pedagogiczne" – poinformowała szefowa resortu edukacji Anna Zalewska. "Zapraszamy ZNP do tego, by podpisało się pod porozumieniem, które jest na stole; zapraszamy też do udziału w okrągłym stole" - dodała.

Zalewska, zapytana w piątek w programie "Karty na Stół" w Polsat News o to, czy egzaminy dojrzałości są zagrożone, podkreśliła, że nie.

Nie widzimy zagrożenia. Dzisiaj otrzymaliśmy informację od wszystkich strajkujących szkół – jest ich około 50 proc. – szkół ponadgimnazjalnych, że wszędzie zaplanowane są rady pedagogiczne na 23, 24 (kwietnia) 

– poinformowała. Dodała, że w wielu szkołach "rady już się odbywają"

W piątek 26 kwietnia kończy się rok szkolny dla maturzystów. Tego dnia powinni oni otrzymać świadectwo ukończenia szkoły. Ukończenie szkoły jest warunkiem dopuszczenia do matury.

Szefowa MEN zaznaczyła, że trzyma kciuki za uczniów ósmej klasy podczas kolejnych dni egzaminów. Zapewniła, że szkoły są do nich przygotowane. Podziękowała również "za trzy dobre dni dla dzieci".

Jesteśmy po egzaminach gimnazjalnych, dyrektorzy dokonali nadludzkiego wysiłku. Wolontariusze, nieprotestujący nauczyciele, kuratoria i wojewodowie. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem i zgodnie z procedurami 

– powiedziała.

Zalewska dodała, że w tej chwili jest na stole bardzo dobre porozumienie z 15-procentową podwyżką wynagrodzeń dla nauczycieli.

Właśnie dzisiaj skończyłam już dyskusję i rozstrzygnięcia dotyczące projektu ustawy, która już musi być w następnym tygodniu w Sejmie, by zdążyć do końca czerwca i żeby te podwyżki zostały wypłacone 

- mówiła minister.

W jej ocenie obecny rząd zadbał o nauczycieli. "Od 2017 roku mówimy i konsekwentnie realizujemy te podwyżki" - podkreśliła.

Jak zaznaczyła, "zapraszamy ZNP do tego, żeby się podpisało - tak jak i forum - pod porozumieniem, jak również zapraszamy - i tu mówię w imieniu pana premiera Mateusza Morawieckiego - do okrągłego stołu". "My chcemy poważnie porozmawiać o dużo większych podwyżkach w ciągu następnych lat" - dodała.

Szefowa MEN zapewniła też, że są przygotowane egzaminy maturalne.

Prośba do nauczycieli, żeby zerknęli do tego porozumienia; zapraszamy do tego, żeby przeczytać, przeanalizować 

- apelowała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump przyjechał na szczyt G7 i dostał jedno pytanie. "Kocham francuskie wino" - odpowiedział

Donald Trump / flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

  

Wiele osiągniemy w ten weekend - oświadczył w sobotę prezydent USA Donald Trump po przylocie do francuskiego Biarritz, gdzie po południu rozpoczyna się szczyt G7. Dodał, że ma "wyjątkowe relacje" z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Zapytany o sprawę zapowiadanych ceł na wino z Francji, Trump odpowiedział: "Kocham francuskie wino".

- W gruncie rzeczy mamy wiele wspólnego, Emmanuel [Macron] i ja. Od dawna jesteśmy przyjaciółmi

 - oświadczył prezydent USA.

- Bardzo dobrze się dogadujemy, mamy bardzo dobre relacje. Myślę, że mogę powiedzieć, że wyjątkowe relacje

 - wskazał.

"Wiele osiągniemy w ten weekend i czekam na to z niecierpliwością" - dodał. Przed rozpoczęciem spotkania G7 prezydenci Francji i USA udali się na wspólny lunch.

[polecam:https://niezalezna.pl/284914-chiny-i-francja-na-celowniku-trumpa-amerykanie-naloza-takie-cla-jak-nigdy-wczesniej]

Prezydent USA pytany o to, czy zamierza wprowadzać w życie groźbę nałożenia ceł na francuskie wina, odparł jedynie: "Kocham francuskie wino".

Przed wylotem na szczyt w piątek Trump zagroził nałożeniem takich ceł w odpowiedzi na propozycję wprowadzenia we Francji podatku cyfrowego na amerykańskie firmy technologiczne, tzw. podatku GAFA (skrót od Google, Amazon, Facebook, Apple).

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl