To prawdziwy sukces gospodarczy! I najlepszy wynik w historii - przekonuje ambasador USA

W ubiegłym roku handel między USA a Polską osiągnął 13,4 mld USD! To najlepszy wynik w historii - podkreśliła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Relacje handlowe i gospodarcze między oboma krajami dyplomatka oceniła jako solidne i świetnie się rozwijające. "Dziękuję naszym polskim partnerom za wsparcie i życzę wszystkim sukcesów w przyszłości" - napisała na Twitterze.

Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Ambasador w czwartek brała udział w przyjęciu, zamykającym dwudniową wizytę delegacji niektórych amerykańskich firm, zorganizowaną przez Amerykańsko-Polską Radę Biznesu.

Po spotkaniu Mosbacher podkreśliła, że w 2018 roku handel między Stanami Zjednoczonymi a Polską osiągnął rekordowy wynik.

"Relacje handlowe i gospodarcze między PL i USA są solidne i świetnie się rozwijają. W ubiegłym roku handel między USA a PL osiągnął 13,4 mld USD! To najlepszy wynik w historii! Dziękuję naszym polskim partnerom za wsparcie i życzę wszystkim sukcesów w przyszłości"

- napisała na Twitterze.

Według Głównego Urzędu Statystycznego obroty handlowe Polski ze Stanami Zjednoczonymi w 2018 r. przekroczyły 14,8 mld dolarów. Eksport z Polski do USA w 2018 r. wyniósł ok. 7,2 mld dol., a import z USA do naszego kraju kształtował się w 2018 r. na poziomie 7,6 mld dol. Natomiast w I kwartale 2019 r. wartość naszego eksportu do USA wyniosła 0,6 mld dol., a importu z USA do Polski 0,5 mld dol.

Do Stanów Zjednoczonych wysyłamy głównie maszyny i urządzenia mechaniczne; pojazdy, statki powietrzne, jednostki pływające. Przyrządy i aparaturę optyczną. A sprowadzamy - maszyny i urządzenia oraz sprzęt elektroniczny; pojazdy, statki powietrzne, jednostki pływające oraz produkty przemysłu chemicznego - wynika z danych GUS.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Georgette Mosbacher #USA #Polska #Sukces

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo