Egzamin innych dzieci, a mojego dziecka. Słowa tej (strajkującej) nauczycielki szokują

Zdjęcie ilustracyjne, egzamin / Jan Środa/Gazeta Polska

  

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w mediach społecznościowych zrelacjonowała swoją rozmowę z jedną ze strajkujących nauczycielek. „Hipokryzja to chyba najdelikatniejsze określenie…” – komentuje jeden z internautów.

Dziś zakończyły się egzaminy gimnazjalne. Niejednokrotnie udało się przeprowadzić egzaminy dzięki wsparciu pedagogów, katechetów, księży, emerytowanych nauczycieli.

Związkowcy oburzyli się z powodu… właśnie składu komisji egzaminacyjnych.

Nie spodobało im się, że tam, gdzie udziału w pracach komisji odmówili strajkujący nauczyciele, uczniów pilnowali m.in. katecheci, księża, czy zakonnice.

Rozmowę ze strajkującą w czasie egzaminów nauczycielką przedstawiła Barbara Nowak.

Co powiedziała protestująca nauczycielka, której dziecko w tym czasie ma zdawać egzamin? Aż dziw bierze.

„Kuratorium w Krakowie. Rozmowa ze strajkującą w czasie egzaminów nauczycielką: - Martwię się o swoje dziecko, bo też dziś ma egzamin. Nie w mojej szkole. Na szczęście chodzi do katolickiej a oni nie strajkują. Pominę milczeniem moje pytanie. Odpowiedź Pani również

– opisała Nowak.

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Jeden z nich doskonale oddaje sytuację.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Australia walczy z pożarami. Wprowadzono stan wyjątkowy

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/NewsSyd

  

W Nowej Południowej Walii, najbardziej zaludnionym stanie Australii, setki szkół zostały zamknięte a ludność wezwano do chronienia się w relatywnie bezpiecznych centrach miast, w oczekiwaniu na wtorkowy atak pożarów podsycanych przez suszę, wysoką temperaturę i silny wiatr.

Władze stanu ogłosiły stan wyjątkowy, który ma trwać przez najbliższy tydzień.

Służbie pożarniczej (Rural Fire Service) udzielono nadzwyczajnych uprawnień. Może ona dysponować dostępnymi środkami i wydawać polecenia innym agendom rządowym.

Dowódca tej służby, komisarz Shane Fitzsimmons, poinformował, że do walki z ponad 50 ogniskami pożarów lasów i zarośli skierowano ponad 3 tys. strażaków. We wtorek sytuacja ma się pogorszyć, bowiem oczekiwane jest zwiększenie siły wiatru.

Najpoważniejsza sytuacja panuje na północnym wschodzie stanu oraz w okolicach największego miasta Australii - Sydney. Zanotowano tam trzy ofiary śmiertelne; kilkaset domów mieszkalnych zostało zniszczonych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl