Budowanie mobilności wojskowej

/ mat. SG WP http://sgwp.wp.mil.pl/pl/4_1134.html

  

Pod patronatem Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Rajmunda T. Andrzejczaka odbyło się w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie sympozjum naukowe pod tytułem Mobilność Wojskowa pod kryptonimem „MILMOB”.

W sympozjum zorganizowanym 11 kwietnia 2019 roku przez Zarząd Logistyki-P4 Sztabu Generalnego WP oraz Wojskową Akademię Techniczną udział wzięli przedstawiciele ministerstw, instytucji rządowych, resortu obrony narodowej oraz uczelni wojskowych, którzy czynnie biorą udział w budowaniu mobilności wojskowej. Zasadniczym celem sympozjum było zidentyfikowanie obszarów współpracy cywilno-wojskowej, wskazanie perspektyw usprawnienia mobilności wojsk w świetle poprawy bezpieczeństwa państwa z wykorzystaniem kompleksowego międzyresortowego podejścia (whole-government approach), a także wymiana informacji dotyczących uczestnictwa Polski w inicjatywach natowskich i unijnych związanych z mobilnością wojskową - czytamy na oficjalnym portal SG WP.

Doświadczenia nabyte podczas stacjonowania wojsk sojuszniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ich przemieszczeń oraz ćwiczeń, potwierdziły jak ważną rolę dla skutecznego wykonania operacji odgrywa swoboda przemieszczania wojsk zwana „Freedom of Movement”. Z optymistycznym przyjęciem uczestników sympozjum spotkały się planowane inwestycje rozwoju infrastruktury transportowej, w tym projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK), które w znaczący sposób wpływać będą na zwiększenie możliwości transportowych naszego kraju - informuje Sztab Generalny WP. 

Podkreślano również, jak istotnym staje się czynny udział naszego państwa w inicjatywach Unii Europejskiej i NATO, a także ciągłe dostosowywanie regulacji prawnych celem znoszenia barier proceduralnych i usprawniania procesu przemieszczania wojsk - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP

Wczytuję komentarze...

HGW nie stawiła się na rozprawie w charakterze świadka. Chodzi o proces Wojciechowicz-Śpiewak

Hanna Gronkiewicz-Waltz / By Platforma Obywatelska RP from Polska - Konferencja Hanny Gronkiewicz-Waltz, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36623944

  

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się dzisiaj na rozprawie w Sądzie Okręgowym w Warszawie, gdzie została wezwana jako świadek w sprawie o ochronę dóbr osobistych wytoczonej przez byłego wiceprezydenta stolicy Jacka Wojciechowicza Janowi Śpiewakowi, działaczowi miejskiemu.

W przesłanym do sądu piśmie wyjaśniła, że w tym dniu o godz. 10 odbędzie się Rada Instytutu Nauk Prawno-Administracyjnych, której jestem członkiem i prosi o usprawiedliwienie nieobecności. W odczytanym na sali rozpraw piśmie była prezydent wyjaśniła, że jej obecność jest tam wymagana ze względu na otwarcie przewodów doktorskich jej doktorantów, wyznaczenie komisji egzaminacyjnych i powołanie recenzentów.

W związku z tym sąd zdecydował o odroczeniu rozprawy do 24 października. W przypadku kolejnej nieobecności sąd będzie honorował wyłącznie zaświadczenia od lekarza sądowego.

Sędzia Eliza Kurkowska wskazała jednocześnie, że świadek ma możliwość zaplanowania swoich obowiązków z uwzględnieniem terminu rozprawy.

Była prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz została wezwana dzisiaj do Sądu Okręgowego w Warszawie w charakterze świadka w sprawie pomiędzy Wojciechowiczem a Śpiewakiem ws. o ochronę dóbr osobistych.

Wojciechowicz pozwał Śpiewaka za jego wypowiedzi dotyczące powodu odwołania go ze stanowiska w 2016 r. Działacz ruchów miejskich pisał o byłym wiceprezydencie, że stracił pracę z powodu udziału w aferze reprywatyzacyjnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl