Pociąg wypadł z torów i uderzył w dom

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Ratownicy wydobyli ciała sześciu osób, które zginęły w prowincji Henan w środkowych Chinach, gdy pociąg towarowy wiozący rudę glinu wypadł z torów i uderzył w budynek mieszkalny – poinformowały dziś lokalne władze.

Pociąg z 25 wagonami wykoleił się i zniszczył jednopiętrowy dom mieszkalny w jednej z wsi powiatu Gongyi w środę późnym wieczorem.

Akcja ratowniczo-poszukiwawcza zakończyła się w piątek nad ranem, gdy odnaleziono ciała wszystkich sześciu osób, które znalazły się pod gruzami i wrakiem pociągu. Wśród zmarłych jest czterech członków załogi i dwoje mieszkańców wioski.

Według władz powiatu akcja była trudna, ponieważ lokomotywa i kilkanaście pierwszych wagonów wywróciło się, uderzyło w dom i zaległo pod dużą ilością rudy glinu.

Reporterzy pekińskiego dziennika "Xin Jing Bao" dowiedzieli się od osób z wioski, że w zburzonym domu mieszkało małżeństwo sześćdziesięciolatków, które hodowało kury i owce.

Wykolejony pociąg należy do firmy Chalco, największego państwowego producenta glinu w Chinach. Każdy z wagonów ważył 34 tony i wiózł 60 ton rudy – przekazała agencja prasowa Xinhua.

W sprawie przyczyn wypadku toczy się śledztwo.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Dziecko 12-latki trafi do rodziny zastępczej?

/ Image by esudroff from

  

Postępowanie w sprawie ustanowienia rodziny zastępczej i opieki prawnej dla dziecka urodzonego przez 12-latkę toczy się w wydziale rodzinnym i nieletnich bielskiego sądu rejonowego – podał rzecznik sądu okręgowego w Bielsku-Białej Jarosław Sablik.

- Na czas jego trwania dziecko zostało umieszczone "w pieczy rodzinnej". Zajmuje się nim jego babcia będąca zarazem matką 12-latki – poinformował Sablik.

Sędzia dodał, że w stosunku do rodziców dziecka - 12-letniej matki oraz nieletniego ojca (ma mniej niż 15 lat), przed sądem rodzinnym toczy się też – z wniosku policji - postępowanie o czyn karalny dotyczący obcowania płciowego.

W Polsce obcowanie płciowe z osobą poniżej 15. roku życia jest przestępstwem ściganym z urzędu. Grozi za to od 2 do 12 lat więzienia. Sąd rodzinny nie wydaje jednak orzeczeń, które mają stanowić karę. Stosuje środki wychowawcze, m.in. dozór rodziców lub kuratora. Najsurowsze jest umieszczenie w ośrodku poprawczym.

Sprawę do sądu przekazała pod koniec października Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Północ, która uznała, że jest "niewłaściwa do prowadzenia postępowania".

Śledczy badali sprawę pod kątem doprowadzenia do obcowania płciowego z 12-latką. Dziewczynka zaszła w ciążę. Do porodu – na świat w lipcu przyszedł zdrowy chłopiec - doszło już w trakcie śledztwa. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył do organów ścigania sąd rodzinny, pod którego opieką znajdowała się 12-latka. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl