Nie wyłączyli rządu!

  

Nie udało się Sławomirowi Broniarzowi, szefowi postkomunistycznego ZNP, zrealizować wytycznych, jakie mu przygotował Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog w pamiętnej instrukcji Majdanu w Polsce.

Instrukcja „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!” w punkcie 2. podawała m.in.: „Skuteczność wymaga zmobilizowania szerokich mas społecznych, a zanim to nastąpi, wielu środowisk, których opór może sparaliżować funkcjonowanie państwa; wymaga to rozmów prowadzonych przez opozycję i czołowych działaczy społecznych z centralami związków zawodowych (w szczególności ZNP)”. Zwyczajem starych komunistów nie zważano na straty i podjęto działania, które na lata mogły zniszczyć polską szkołę. Podłe w tym wszystkim jest to, że uczniów potraktowano jak żywe tarcze, nie zważając na ich przyszły los i traumę, przez jaką musieli przejść. Pan Broniarz zapomniał, że istnieje oświatowa Solidarność, która zaapelowała o nieprzyłączanie się do strajku, że istnieje całe pokolenie młodych nauczycieli, którzy poszli do zawodu z powołania i dobro dziecka jest dla nich sprawą nadrzędną. Niech naśladowcy Broniarza pamiętają, że Polska się zmienia. Tacy jak on odchodzą do lamusa.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts