Złodziej "przechodził z tragarzami"? Odzyskano skradziony w Poznaniu obraz

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Pixabay

  

W trakcie pakowaniu i transportu dzieł sztuki po wystawie w Poznaniu, zniknął obraz pochodzący z prywatnej kolekcji. "Miłośnikiem dzieł sztuki" okazał się 34-letni poznaniak, który tłumaczył, że kradzieży nie planował, a jedynie "zabrał obraz, kiedy przechodził obok hotelu".

Do zdarzenia doszło po zakończeniu wystawy obrazów, która miała miejsce w jednym z poznańskich hoteli. Kiedy obrazy były pakowane do samochodu, jeden z nich po prostu zniknął. Osoba odpowiedzialna za transport malowideł na drugi dzień zorientowała się, że wśród zbiorów brakuje jednego dzieła

 – tłumaczyła podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji. O kradzieży zostali powiadomieni policjanci z poznańskich Jeżyc.

Na wyniki ich pracy nie trzeba było długo czekać. Po przeanalizowaniu zabezpieczonych nagrań z monitoringu oraz zebranych informacji już następnego dnia policjanci zapukali do jednego z mieszkań na poznańskiej Wildzie. Kiedy mężczyzna zobaczył w drzwiach funkcjonariuszy, natychmiast wydał skradziony przedmiot. Nie uchroniło go to jednak od zatrzymania

 – podkreśliła Liszczyńska.

34-letni mężczyzna tłumaczył policjantom, że "obraz zabrał, kiedy przechodził obok hotelu". Mówił, że "kradzieży nie planował, wykorzystał po prostu chwilę nieuwagi osoby, która przygotowywała kolekcję do transportu".

Liszczyńska wskazała, że poznaniak "za swoje niepohamowane umiłowanie dzieł sztuki może ponieść surowe konsekwencje; za kradzież obrazu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności".

Policja nie podaje bliższych danych dotyczących skradzionego dzieła sztuki, w tym jego wartości. Zatrzymany mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję, w tym także za kradzieże.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Tomasz Sakiewicz punktuje opozycję: Im chodzi tylko o awanturę

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Tomasz Sakiewicz

Redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska\" oraz dziennika „Gazeta Polska Codziennie\".

Kontakt z autorem

  

Opozycja z wyborów prezydenckich, sporu o ich termin, uczyniła w tej chwili swój główny oręż polityczny. Okazuje się, że demokracja już nie jest tyle warta, żeby choć trochę dla niej poświęcić. - czytamy w felietonie Tomasza Sakiewicza, który ukazał się na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”.

W pełni rozumiem troskę o zdrowie i bezpieczeństwo obywateli. Rzeczywiście życie i zdrowie ludzi są najważniejsze i nie wolno ich ryzykować, ale twierdzenie, że zła sytuacja ekonomiczna, krach gospodarczy lub choćby załamanie powodują, że należy odwołać wybory, jest szczytem nieodpowiedzialności i niezrozumienia, czym powinno być demokratyczne państwo. Prawda jest taka, że gdyby opozycja rzeczywiście chciała przełożenia wyborów, ma zawsze możliwość zgłoszenia poprawki do konstytucji i negocjowania tych zapisów z Prawem i Sprawiedliwością. Nic takiego się nie stało. Przynajmniej do momentu pisania tego tekstu żaden z opozycyjnych klubów parlamentarnych takiej poprawki nie zgłosił. Być może się boją, że gdyby zaproponowano konkretne rozwiązanie, np. przeniesienie wyborów na czerwiec, to PiS mogłoby to wziąć na serio. Tymczasem im chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby się awanturować o termin wyborów, a nie o to, by cokolwiek zmieniać.
Tomasz Sakiewicz

Felieton red. Sakiewicza ukazał się w najnowszym numerze "Gazety Polskiej Codziennie"

O działaniach opozycji mówił dziś również prezes PiS Jarosław Kaczyński na antenie Polskiego Radia:
Konstytucyjnie rzecz biorąc nie ma możliwości odłożenia wyborów prezydenckich, a tym bardziej na rok, bo słyszę takie propozycje [...] Mamy z jednej strony tych, którzy chcą przestrzegać i tych, którzy wykorzystują to instrumentalnie i podporządkowują swoim interesom. To sytuacja zero-jedynkowa, my chcemy działać zgodnie z konstytucją i mam nadzieje, że sejm nam to dziś umożliwi.
- powiedział dzisiaj w Polskim Radiu prezes PiS, Jarosław Kaczyński.
[polecam:https://niezalezna.pl/320734-j-kaczynski-zgodnie-z-konstytucja-nie-ma-mozliwosci-odlozenia-wyborow-prezydenckich]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts