Bareja by tego nie wymyślił! Trwa konkurs na zapiewajłę roku... Tylko co dzieci na to powiedzą? WIDEO

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/screenshot/@fideista

  

Od poniedziałku trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. Grono pedagogiczne w niektórych szkołach najwyraźniej nie radzi sobie z presją wywołaną przez protest i próbuje go urozmaicić, śpiewając przeróżne piosenki i publikując swoje wyczyny w internecie. Trzeba przyznać, że wygląda to trochę niestosownie w obliczu gróźb składanych przez przywódców ZNP i FZZ o nieudzieleniu promocji uczniom i próbom blokowania egzaminów gimnazjalnych. Jak wyczyny swoich nauczycieli ocenią dzieci - czas pokaże.

W poniedziałek rozpoczął się zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk w szkołach. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności. Biorą w nim też udział nauczyciele niezrzeszeni w związkach.

Mimo pomyślnego przebiegu egzaminów gimnazjalnych, tu i ówdzie dochodziło do skandalicznych incydentów. W Gorzowie Wielkopolskim grupa aktywistów z Komitetu Obrony Demokracji postanowiła "wesprzeć" nauczycieli, organizując pikietę przed szkołą, podczas której puszczali odgłosy świń i krów, a jedna z białostockich nauczycielek przed kamerami telewizji zapowiadała, że "za karę" uczniowie mogą nie otrzymać świadectw na zakończenie roku szkolnego.

Okazuje się, że strajkujących nauczycieli nie opuszcza poczucie humoru. W sieci pojawiają się kolejne filmiki z wokalnymi popisami belfrów. Być może niektórzy nauczyciele na serio rozważają zmianę zawodu i karierę w show-biznesie. Czas pokaże. 

Poniżej kolejny filmik z występami, znużonych najwyraźniej strajkiem belfrów.

Komentujący byli bezwzględni wobec wokalnych popisów kadry nauczycielskiej, wskazując na infantylny i niepoważny charakter "śpiewającego protestu".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nigeria. Dżihadyści zabili zakładników

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Działająca w Nigerii międzynarodowa organizacja pomocowa Action Against Hunger poinformowała, że dzihadyści zabili czterech jej pracowników, którzy zostali porwani w lipcu br. Przy życiu pozostaje jeszcze jeden z zakładników.

W lipcu sześć osób z organizacji humanitarnej zostało uprowadzonych w pobliżu miasta Damasak w stanie Borno. Uprowadzenia dokonała Zachodnioafrykańska Prowincja Państwa Islamskiego (ISWAP), odłam Boko Haram. Jedna z osób porwanych została zabita we wrześniu.

Wczoraj poinformowano, że dżihadyści zgładzili kolejne cztery osoby mimo apeli Action Against Hunger o uwolnienie zakładników.

- Nasza organizacja potępia te zabójstwa w najostrzejszych słowach i głęboko ubolewa, że nie wykonano wezwań do uwolnienia zakładników

- oświadczono. Jednocześnie ponownie zaapelowano do uwolnienia ostatniej żyjącej porwanej osoby.

Organizacja Boko Haram, której nazwę tłumaczy się jako „zachodnia edukacja to świętokradztwo”, walczy zbrojnie o wprowadzenie szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii. Szariat obowiązuje w północnych stanach kraju, gdzie mieszka najwięcej muzułmanów. 10 lat istnienia Boko Haram w Nigerii pozbawiło życia ok. 30 tys. osób, a ponad 2 mln musiało opuścić swoje domostwa.

Action Against Hunger jest międzynarodową organizacją pozarządową mającą na celu walkę z głodem na świecie. Została założona w 1979 przez grupę francuskich lekarzy, naukowców, dziennikarzy i pisarzy. Obecnie działa w 40 krajach

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl