Święte Schody w Rzymie można oglądać do czerwca

Pielgrzymi wchodzący po Scala Santa

  

Po raz pierwszy od 300 lat w Rzymie, przez kolejne dwa miesiące, można oglądać słynne tzw. Święte Schody w oryginalnym stanie, zdjęto z nich drewnianą obudowę ochronną. To jedno z najważniejszych miejsc odwiedzanych przez wiernych w Wiecznym Mieście. Wcześniej eksperci z Muzeów Watykańskich przeprowadzili konserwację stopni, a także XVI-wiecznych fresków zdobiących ściany.

Scala Santa to liczące 28 stopni marmurowe schody pochodzące zgodnie ze średniowieczną tradycją z Pretorium w Jerozolimie, czyli z siedziby rzymskiego namiestnika Poncjusza Piłata. To po nich Jezus miał być prowadzony na sąd. Przywieziono je z Jerozolimy do Rzymu w IV w. Znajdują się w budynku przy bazylice św. Jana na Lateranie. Wierni wchodzą po nich na kolanach. Obecnie, aż do uroczystości Zielonych Świątek można zobaczyć je bez obudowy, którą zlecił nałożyć w 1723 r. papież Innocenty XIII.

Schody przykryte ochronną drewnianą okładziną

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dzieje.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek na DK 7 w kierunku Radomia. Droga zablokowana

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/screenshot/@malopolskaPolicja

  

Na drodze krajowej nr 7 w Starych Sieklukach zderzyły się cztery samochody osobowe. W wypadku nikt nie zginął. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Radomia.

Do wypadku doszło na DK 7 na odcinku Białobrzegi – Radom, w miejscowości Stare Siekluki (woj. mazowieckie). Nikt nie zginął, jedna osoba odniosła obrażenia. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Radomia; przewidywany czas utrudnienia - ok. 2 godziny. Na miejscu policjanci wyznaczają objazdy oraz ustalają przyczyny i przebieg wypadku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl