Integracja bez granic. Terapia przez anegdoty

/ 1966666

  

Anegdoty przez groteskę i humor ukazują konsekwencje pewnych haseł i dążeń.

Słowo, które ostatnio zrobiło dużą karierę to „integracja”. Jeśli proces integracji odniesiemy do człowieka a szczególnie do jego wnętrza, zawsze możemy być jeszcze bardziej zintegrowani wewnętrznie, bardziej dojrzali. 

Sytuacja jednak wygląda inaczej, gdy pojęcie to odniesiemy do relacji międzyludzkich lub międzynarodowych. Zbytnia integracja z drugą osobą może prowadzić do relacji opartej na jakiejś formie uzależnienia. Jest to tzw. związek symbiotyczny, ma on cechy patologiczne i uderza w  potrzebę autonomii,  przeszkadza w ważnym procesie  budowania poczucia własnej odrębności i tożsamości.

Zbyt daleko posunięta integracja międzynarodowa, choćby integracja europejska może prowadzić do podobnych efektów.

Integracja bez granic
Pewien mężczyzna, ku własnemu zdziwieniu, po śmierci dostaje się do nieba. Jednak na drugi dzień zauważa diabła, który podchodzi do niego i chłoszcze go biczem. Mężczyzna krzyczy „nie możesz tego robić, w końcu jestem w niebie” Diabeł mu na to: „Ha, ha! To ty tak myślisz? Teraz piekło i niebo są zintegrowane”

„Księga chrześcijańskiego humoru”, wybór i opracowanie Monika Rodkiewcz, Kraków 2007 s. 226. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

HGW nie stawiła się na rozprawie w charakterze świadka. Chodzi o proces Wojciechowicz-Śpiewak

Hanna Gronkiewicz-Waltz / By Platforma Obywatelska RP from Polska - Konferencja Hanny Gronkiewicz-Waltz, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36623944

  

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się dzisiaj na rozprawie w Sądzie Okręgowym w Warszawie, gdzie została wezwana jako świadek w sprawie o ochronę dóbr osobistych wytoczonej przez byłego wiceprezydenta stolicy Jacka Wojciechowicza Janowi Śpiewakowi, działaczowi miejskiemu.

W przesłanym do sądu piśmie wyjaśniła, że w tym dniu o godz. 10 odbędzie się Rada Instytutu Nauk Prawno-Administracyjnych, której jestem członkiem i prosi o usprawiedliwienie nieobecności. W odczytanym na sali rozpraw piśmie była prezydent wyjaśniła, że jej obecność jest tam wymagana ze względu na otwarcie przewodów doktorskich jej doktorantów, wyznaczenie komisji egzaminacyjnych i powołanie recenzentów.

W związku z tym sąd zdecydował o odroczeniu rozprawy do 24 października. W przypadku kolejnej nieobecności sąd będzie honorował wyłącznie zaświadczenia od lekarza sądowego.

Sędzia Eliza Kurkowska wskazała jednocześnie, że świadek ma możliwość zaplanowania swoich obowiązków z uwzględnieniem terminu rozprawy.

Była prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz została wezwana dzisiaj do Sądu Okręgowego w Warszawie w charakterze świadka w sprawie pomiędzy Wojciechowiczem a Śpiewakiem ws. o ochronę dóbr osobistych.

Wojciechowicz pozwał Śpiewaka za jego wypowiedzi dotyczące powodu odwołania go ze stanowiska w 2016 r. Działacz ruchów miejskich pisał o byłym wiceprezydencie, że stracił pracę z powodu udziału w aferze reprywatyzacyjnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl