Mazurek dosadnie o decyzji Rulewskiego: To strzał w plecy Platformy

senator Jan Rulewski / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Senator PO Jan Rulewski oświadczył, że nie może kontynuować misji w klubie parlamentarnym PO, ponieważ przeszkadzają mu „elementy lewicowe”. Komentując nagły zwrot akcji w szeregach Platformy Obywatelskiej, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, przyznaje, że nie jest całą sytuacją szczególnie zaskoczona. „Zapowiedź senatora Jana Rulewskiego, że wystąpi z PO, a zwłaszcza uzasadnienie tej decyzji to na pewno strzał w plecy Platformy Obywatelskiej. Mnie taka decyzja nie dziwi” - podkreśla.

Senator Jan Rulewski zdecydował o opuszczeniu szeregów klubu Platformy Obywatelskiej. Swoją decyzję motywuje m.in. kształtem list Koalicji Europejskiej do europarlamentu.  
 
Po powstaniu Koalicji Europejskiej, Platforma przesunęła środek ciężkości w kierunku lewicowym; tym samym moja obecność w strukturach partii, która wcześniej określana była jako partia środka, budzi wewnętrzne sprzeczności.
- oświadczył senator PO Jan Rulewski.

Wcześniej w Polsat News Rulewski mówił, że nie może kontynuować misji w klubie parlamentarnym PO, ponieważ przeszkadzają mu „elementy lewicowe”.

Funkcjonariusze PZPR przemycają do Koalicji Europejskiej wartości, których kiedyś wytrwale bronili. Platforma za daleko się posunęła, wpisując na swoje czołowe listy funkcjonariuszy tamtego państwa.
- powiedział senator.

W rozmowie z dziennikarzami Rulewski powiedział, że mówiąc o „funkcjonariuszach tamtego państwa” miał na myśli m.in. Leszka Millera i Włodzimierza Cimoszewicza.

O komentarz do sprawy została poproszona rzeczniczka PiS. Przyznaje, że nie jest zaskoczona:

Przed wyborami to jest na pewno strzał w plecy Platformy Obywatelskiej, szczególnie jej (decyzji Rulewskiego – przyp. red.) uzasadnienie. Nie sądzę, by to dodawało splendoru opozycji, ale też mnie taka decyzja nie dziwi.
- powiedziała dziennikarzom w Sejmie Mazurek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

6 godzin wspinał się... po wieży Eiffla

/ wikipedia.org/domena publiczna

  

- Mężczyzna, który wspiął się w na wieżę Eiffla, powodując ewakuację wszystkich turystów, pozostawał na niej przez sześć godzin - poinformowały paryskie służby bezpieczeństwa. Do tej pory nieznane są motywy działania śmiałka, który dotarł niemal do najwyższego piętra tej mierzącej 324 metry budowli.

Ewakuowanie 2500 turystów, którzy znajdowali się na wieży Eiffla, rozpoczęło się po godzinie 15:30. Wtedy firma obsługująca obiekt (SETE) otrzymała informację, że pewien mężczyzna, który wszedł normalnie na teren wieży, rozpoczął wspinaczkę po jej konstrukcji, gdy był na pierwszym piętrze.

Przez następnych kilka godzin mężczyzna wspinał się w górę i dotarł niemal do trzeciego piętra, które znajduje się pod czubkiem budowli. Tam czekali już na niego strażacy, wspierani przez policyjną brygadę śledczą i interwencyjną. Ok. godz. 21:30 śmiałek został przekonany, aby oddał się w ręce policji.

Firma SETE poinformowała, że we jutro rano wieża na powrót zostanie udostępniona dla zwiedzających, a pechowcy, którzy zostali ewakuowani, otrzymają zwrot pieniędzy za bilety.

W październiku 2017 r. wszystkich znajdujących się na wieży Eiffla ewakuowano z powodu „obecności na filarze budowli młodego człowieka, który groził popełnieniem samobójstwa”. W końcu policjantom udało się nakłonić go do odstąpienia od tych zamiarów.

Zbudowana z okazji Paryskiej Wystawy Światowej w 1889 r. wieża Eiffla jest jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów turystycznych na świecie. Rocznie sprzedaje się 7 milionów biletów, które pozwalają na wjazd na jedno z trzech pięter budowli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl