Mazurek dosadnie o decyzji Rulewskiego: To strzał w plecy Platformy

senator Jan Rulewski / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Senator PO Jan Rulewski oświadczył, że nie może kontynuować misji w klubie parlamentarnym PO, ponieważ przeszkadzają mu „elementy lewicowe”. Komentując nagły zwrot akcji w szeregach Platformy Obywatelskiej, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, przyznaje, że nie jest całą sytuacją szczególnie zaskoczona. „Zapowiedź senatora Jana Rulewskiego, że wystąpi z PO, a zwłaszcza uzasadnienie tej decyzji to na pewno strzał w plecy Platformy Obywatelskiej. Mnie taka decyzja nie dziwi” - podkreśla.

Senator Jan Rulewski zdecydował o opuszczeniu szeregów klubu Platformy Obywatelskiej. Swoją decyzję motywuje m.in. kształtem list Koalicji Europejskiej do europarlamentu.  
 
Po powstaniu Koalicji Europejskiej, Platforma przesunęła środek ciężkości w kierunku lewicowym; tym samym moja obecność w strukturach partii, która wcześniej określana była jako partia środka, budzi wewnętrzne sprzeczności.
- oświadczył senator PO Jan Rulewski.

Wcześniej w Polsat News Rulewski mówił, że nie może kontynuować misji w klubie parlamentarnym PO, ponieważ przeszkadzają mu „elementy lewicowe”.

Funkcjonariusze PZPR przemycają do Koalicji Europejskiej wartości, których kiedyś wytrwale bronili. Platforma za daleko się posunęła, wpisując na swoje czołowe listy funkcjonariuszy tamtego państwa.
- powiedział senator.

W rozmowie z dziennikarzami Rulewski powiedział, że mówiąc o „funkcjonariuszach tamtego państwa” miał na myśli m.in. Leszka Millera i Włodzimierza Cimoszewicza.

O komentarz do sprawy została poproszona rzeczniczka PiS. Przyznaje, że nie jest zaskoczona:

Przed wyborami to jest na pewno strzał w plecy Platformy Obywatelskiej, szczególnie jej (decyzji Rulewskiego – przyp. red.) uzasadnienie. Nie sądzę, by to dodawało splendoru opozycji, ale też mnie taka decyzja nie dziwi.
- powiedziała dziennikarzom w Sejmie Mazurek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zwłoki w ciężarówce. Johnson przerażony

Boris Johnson / By EU2017EE Estonian Presidency - Boris Johnson, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62286829

  

Brytyjski premier Boris Johnson oświadczył dziś, że jest przerażony informacją o odkryciu zwłok 39 osób w kontenerze ciężarówki w parku przemysłowym w południowo-wschodniej Anglii.

"Jestem przerażony tym tragicznym incydentem w Essex. Otrzymuję na bieżąco informacje z ministerstwa spraw wewnętrznych i będziemy współpracować z policją w Essex w celu wyjaśnienia, co się stało. Moje myśli są ze wszystkimi tymi, którzy stracili życie i z ich bliskimi"

- powiedział Johnson.

[polecam:https://niezalezna.pl/294170-makabryczne-odkrycie-w-anglii-w-ciezarowce-znaleziono-ciala-blisko-40-osob]

W środę policja poinformowała, że w kontenerze ciężarówki na terenie parku przemysłowego Waterglade Industrial Park, ok. 30 km na wschód od Londynu znaleziono zwłoki 39 osób. Na razie nie wiadomo, z jakich krajów pochodziły.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl