Manewry Lis w Wędrzynie

/ mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2857.html

  

Od poniedziałku kompania manewrowa V zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW) Rumunia, w ramach ćwiczenia pod kryptonimem Lis-19 została poddana ocenie stopnia wyszkolenia. Od maja 2017 r. 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana realizuje zadania tFP (ang. Tailored Forward Presence) dostosowanej Wysuniętej Obecności NATO polegające na wzmocnieniu południowej flanki NATO. Podczas półrocznego dyżuru Polski Kontyngent Wojskowy realizuje szereg wielonarodowych szkoleń na terenie Rumunii. Wraz z początkiem lipca rozpocznie się rotacja kolejnej, V już zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Rumunii.

Poniedziałek upłynął zmotoryzowanym na formalnym sprawdzeniu kompani piechoty, która już za niespełna trzy miesiące będzie tworzyć trzon PKW Rumunia. Pododdział, z którego w znakomitej większości pochodzą żołnierze to zaprawiony w szkoleniu i realizacji tego typu zadań 7. Batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich.  Po uzyskaniu przepustki do ćwiczenia, czyli spełnieniu wszelki formalnych warunków, kompania wyruszała na obiekty Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie, gdzie realizowała szereg zadań taktycznych. W trakcie ćwiczenia Lis-19 strzelcy konni w pełni wykorzystali walory i różnorodność wędrzyńskiego poligonu, wykonując zadania w terenie lesistym, zurbanizowanym oraz na dużych otwartych przestrzeniach - podaje oficjalny portal 17. WBZ. 

Od środy "Lis" przemieścił się w okolice pasa taktycznego, gdzie główny nacisk położono na realizacje zadań ogniowych w ramach najważniejszego sprawdzianu kompanii tj. kierowania ogniem w obronie w dzień oraz w warunkach ograniczonej widoczności. Zmotoryzowani także i to zadania wykonali z bardzo dobrym rezultatem, mimo że pododdział tworzy wielu młodych żołnierzy - czytamy. 

Ćwiczenie Lis-19 certyfikujące kompanię manewrową V zmiany PKW Rumunia jest ostatnim sprawdzianem przed certyfikacją narodową prowadzoną już przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 17. WBZ

Wczytuję komentarze...

Awantura u fryzjera. Pracownica salonu fryzjerskiego zatrzymana. Poszło o włosy

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Policjanci z Komisariatu Policji III w Krakowie odebrali zgłoszenie dotyczące awantury w salonie kosmetycznym. Funkcjonariusze zastali tam zgłaszającą, która oznajmiła, że chwilę wcześniej przyjechała do kosmetyczki, aby jej oddać włosy (naturalne), zakupione za pośrednictwem portalu internetowego. Na miejscu pracownica salonu, która sprzedała produkt, słysząc o zamiarze zwrotu towaru, wpadła w szał.

Pracownica salonu zaczęła w wulgarny sposób wyzywać klientkę, a następnie kierować wobec niej groźby, by finalnie rzucić się na zgłaszającą zadając jej kilka uderzeń w okolice brzucha. Dopiero mężczyzna, który zjawił się z poszkodowaną, zdołał odciągnąć atakującą kobietę.

Zgłaszająca nie posiadała obrażeń, nie uskarżała się na stan zdrowia i oznajmiała, że nie potrzebuje pomocy medycznej. Wypowiedziane jednak wcześniej groźby w jej kierunku spowodowały, że była ona roztrzęsiona i zdenerwowana. Poszkodowana zdecydowała, że złoży zawiadomienie o przestępstwie – groźbach karalnych.

30-letnia pracownica salonu została zatrzymana i przesłuchana w Komisariacie Policji III w Krakowie. Kobieta tłumaczyła, że jest osobą bardzo nerwową i impulsywną, a klientka, która chciała zwrócić zakupiony towar, wyprowadziła ją z równowagi. Po przesłuchaniu została zwolniona, jednak czeka ją jeszcze sprawa sądzie.  Za kierowanie gróźb karalnych oraz naruszenie nietykalności cielesnej grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl