Co dalej z projektem „Emerytura plus” - będzie kontynuacja? Senator PiS uchyla rąbka tajemnicy

- Będziemy przede wszystkim szczerzy wobec opinii publicznej. Tzn. jeśli dziś odczuwamy pewną dyskusję wewnątrz rządu na temat przyszłych budżetów i ta dyskusja - siłą rzeczy - musi być, bo przecież nie wszystkie uwarunkowania zależą od nas. Dajemy jednak sygnał, że jeśli przyszłe budżety udźwigną te projekty to w kolejnych latach będziemy je kontynuować - powiedział Niezalezna.pl senator Prawa i Sprawiedliwości, prof. Jan Żaryn.

FLICKR/ DARIUSZ GĄSZCZYK/CC BY 2.0

Dziś na dwudniowe posiedzenie zbiera się Senat, który zajmie się ustawą o świadczeniu "Emerytura plus". Przewiduje ona, że emeryci i renciści otrzymają w maju jednorazowo świadczenie pieniężne w wysokości 1000 zł brutto (ok. 888 zł netto). Ustawę w środę bez poprawek poparła senacka komisja rodziny, polityki senioralnej i społecznej.

W rozmowie z Niezalezna.pl Jan Żaryn, senator PiS wskazał, że "dodatkowa emerytura to element tzw. piątki Kaczyńskiego".

Odpowiadając na zarzuty opozycji, że to "kiełbasa wyborcza" przyznawana emerytom tuż przed wyborami do PE, senator wskazał, że "jeśli opozycja chce widzieć trzynastą emeryturę jako element kampanii wyborczej to ma do tego pełne prawo".

Powiem więcej - oczywiście, że nasza strona chce wygrać wybory. Mamy też osiągnięcia - mówimy o czymś i to robimy. Merytorycznie rzecz ujmując doszliśmy do wniosku, że w 2019 roku mamy na tyle silny budżet, a prognozy na kolejne lata są na tyle optymistyczne, że postanowiliśmy przyznać emerytom dodatkową emeryturę

- dodał.

Prof. Żaryn dopytywany przez nas czy "emerytura plus" obowiązywać będzie też w kolejnych latach, a nie tylko w 2019 roku, odpowiedział:

Będziemy przede wszystkim szczerzy wobec opinii publicznej. Tzn. jeśli dziś odczuwamy pewną dyskusję wewnątrz rządu na temat przyszłych budżetów i ta dyskusja - siłą rzeczy - musi być, bo przecież nie wszystkie uwarunkowania zależą od nas. Dajemy jednak sygnał, że jeśli przyszłe budżety udźwigną te projekty to w kolejnych latach będziemy je kontynuować. Na tym polega nasza komunikacja ze społeczeństwem - nie udajemy niczego, tylko na bieżąco weryfikujemy stan redystrybucji pieniądza oraz komunikować go zgodnie z prawdą.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Piątka Kaczyńskiego #PiS #trzynasta emerytura #Jan Żaryn

Lidia Lemaniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo