Kiedy Rosja zwróci wrak polskiego samolotu

  

Rosja przetrzymuje nie tylko wrak polskiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku. Więzi tatarskich działaczy z Krymskiej Solidarności, ukraińskich marynarzy, rosyjskich działaczy Memoriału. Okupuje Krym i część Donbasu, Gruzji i Mołdawii. Ukrywa dowody i zamachowców w głośnych sprawach, jak otrucie w Wielkiej Brytanii Aleksandra Litwinienki czy próba otrucia Siergieja Skripala.

Te wszystkie sprawy są ze sobą powiązane w tym sensie, że jeśli Kreml może zaszkodzić i zrobić na złość, to się nie waha. Na pytanie – kiedy Rosja zwróci wrak i zacznie naprawdę współpracować w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej, odpowiedź brzmi więc: prawdopodobnie dopiero wtedy, kiedy również dojrzeje do uwolnienia więźniów politycznych, wycofania wojsk z nie swoich ziem i rozliczenia przestępstw popełnianych rzekomo w imieniu Rosji. Najprawdopodobniej nie stanie się to za rządów obecnego układu trzymającego władzę w Rosji. Ale nic na tym świecie nie jest wieczne. Związek Sowiecki miał trwać wieki, a jednak się rozpadł po kilkudziesięciu latach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts