Kodziarze nie odpuścili nawet... uczniom na egzaminie. Urządzili im żenujący spektakl! WIDEO

Zdjęcie ilustracyjne / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

To co wydarzyło się przed jedną ze szkół w Gorzowie Wielkopolskim, zapisze się w niechlubnej historii strajku nauczycieli. Grupa aktywistów z Komitetu Obrony Demokracji postanowiła "wesprzeć" nauczycieli, organizując pikietę przed szkołą. Puszczali odgłosy świń i krów, skandowali hasła. Tymczasem młodzież pisała egzamin, nie mogąc się skupić. Zgadnijcie, po czyjej stronie stanęli strajkujący nauczyciele...

Grupa fanów Komitetu Obrony Demokracji postanowiła dziś wesprzeć strajkujących nauczycieli swoją obecnością przed szkołą. Oczywiście - zupełnie przypadkowo - wybrali termin, w którym aktualnie trwał egzamin gimnazjalny. Młodzież i tak miała sporo stresu związanego z egzaminem. Ale okazało się, że to nie wszystko.

"Proszę nie zakłócać egzaminu, w tamtym segmencie trwa egzamin"

- na filmie widzimy, jak kobieta upomina grupę osób przed jedną z gorzowskich szkół.

Tymczasem rozbawiony mężczyzna zza kamery nic sobie z tego nie robi.

"Ja tylko krówkę trochę włączę"

- odpowiada.

I rzeczywiście - z głośników lecą odgłosy krów i świń, nie zważając na to, że w murach szkoły uczniowie próbują się właśnie skupić na egzaminacyjnych zadaniach.

Jak zachowali się protestujący nauczyciele? Grupę zakłócającą egzamin przywitali... burzą braw. "Dziękujemy" - dało się słyszeć na filmie.

Ciekawe, jakie podziękowania grupa z KOD usłyszałaby od uczniów, zdających wtedy egzamin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pentagon testuje pociski o zasięgu ponad 500 km

/ FLICKR.COM/clayirving/CC BY-SA 2.0

  

- USA przeprowadziły test wystrzelonego z lądu, konwencjonalnego pocisku manewrującego, który trafił w cel po pokonaniu odległości ponad 500 km - poinformował Pentagon. To pierwsza taka próba, odkąd USA oficjalnie wystąpiły z układu INF.

W wydanym komunikacie Pentagon przekazał, że test odbył się wczoraj na San Nicolas Island w odległości ok. 120 km od wybrzeża Kalifornii.

Gdyby USA nadal były stroną INF - układu o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu - taka próba byłaby zakazana. Porozumienie to zakazywało produkowania, przechowywania i stosowania pocisków rakietowych o zasięgu od 500 do 5500 km.

Pentagon zapowiadał już w marcu, że przeprowadzi tę próbę rakietową, jeśli Rosja nie zacznie stosować się do zapisów INF. Dziennik "Washington Post" pisał wówczas, że na listopad planowany jest dodatkowo test pocisku o zasięgu ok. 2900-4000 km.

Na początku sierpnia minął półroczny okres, jaki Stany Zjednoczone dały Rosji na powrót do przestrzegania INF. W konsekwencji USA oficjalnie wycofały się z traktatu. Moskwa odrzuca oskarżenia, że ponosi odpowiedzialność za jego zerwanie, i również wycofała się z układu.

USA zarzucają Rosji, że wbrew zapisom INF rozmieściła nowe pociski manewrujące SSC-8 (w rosyjskiej nomenklaturze wojskowej - 9M729), które są lądową wersją bazujących na okrętach podwodnych pocisków SSN-21 Sampson, mogą być uzbrojone w głowicę atomową i mają zasięg ponad 2000 km.

Cytowany wczoraj przez agencję Reutera rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu powiedział, że jego kraj nie rozmieści nowych pocisków tak długo, jak Stany Zjednoczone będą wykazywać się podobną powściągliwością w Europie i Azji.

Na początku sierpnia prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegał, że Moskwa będzie zmuszona rozpocząć opracowywanie nowych pocisków nuklearnych średniego i pośredniego zasięgu, jeśli USA zaczną to robić po wycofaniu się z INF. Obwinił USA o "upadek" traktatu, ale zaznaczył, że Moskwa i Waszyngton muszą wznowić rozmowy o kontroli zbrojeń, aby zapobiec wybuchowi "nieograniczonego" wyścigu zbrojeń.

Traktat INF został podpisany w 1987 roku w Waszyngtonie przez przywódców USA i ZSRR: Ronald Reagana i Michaiła Gorbaczowa. Do czerwca 1991 roku obie strony wywiązały się z postanowień umowy; ZSRR zniszczył 1846 pocisków objętych umową, a USA - 846.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl