Indie finalizują zamówienie na czołgi T-90MS

/ wikipedia.eng.

  

Rząd w New Delhi zdecydował się na zakup 464 czołgów T-90MS za kwotę 1.93 mld dolarów od rosyjskiego przedsiębiorstwa Rosoboronexportem. Podpisanie umowy ma nastąpić w ciągu kolejnych kilku miesięcy - informuje rosyjska agencja prasowa TASS.

Rozmowy w sprawie zakupu czołgów od Rosji dla dziesięciu indyjskich pułków trwały od kilku lat . W 2016 r. wybór T-90MS zatwierdzony został przez radę ds. zakupów obronnych ministerstwa obrony Indii. Niedawno natomiast porozumiano się w sprawie kwestii związanej z montażem czołgów, który ma mieć miejsce w zakładach  Heavy Vehicles Factory (HVF) w Awadi. Jednostki składane będą z elementów dostarczanych przez rosyjski Uralwagonzawod.

Warto przypomnieć, że Indie dysponują 18 pułkami czołgów T-90, które rozmieszczone są w Radżastanie i Pendżabie. Łącznie siły pancerne Indii dysponują około 4 tysiącami czołgów w tym 850 T-90.

Indie są największym importerem rosyjskiego sprzętu wojskowego. W ciągu ostatnich kilku lat rząd w New Delhi zakupił m.in. systemy S-400 za kwotę 5.4 mld dolarów, 21 samolotów MiG-29 za kwotę 900 mln dolarów oraz 18 myśliwców Su-30MKI za (819 mln dolarów). Indie zdecydowały się ponadto na leasing okrętu podwodnego typu Akula za kwotę 3 mld dolarów.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wspaniała atmosfera na zjeździe Klubów "GP". Premier Morawiecki... chwycił za gitarę!

  

Szef rządu brał udział w sobotę w XIV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej". Po przemówieniu wygłoszonym do klubowiczów "GP" nadszedł czas na debatę, a potem na swobodne rozmowy z wszystkimi, którzy mieli do premiera pytania. Na koniec zaś Mateusz Morawiecki wziął do ręki gitarę!

Premier Morawiecki był w sobotę w doskonałym nastroju. Ze swadą odpowiadał na wszystkie pytania - nawet te niewygodne - i objaśniał politykę swojego rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/275949-premier-morawiecki-na-zjezdzie-klubow-gp-wchodzimy-w-okres-najostrzejszej-walki-politycznej]

Ale na rozmowach o polityce się nie skończyło. Uczestnicy zjazdu mieli bowiem okazję poznać Mateusza Morawieckiego od zupełnie innej, bardziej prywatnej strony. Wystarczyła gitara i dobra atmosfera!

Wspólne muzykowanie z szefem rządu? To możliwe tylko na zjazdach klubów "Gazety Polskiej".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl