Bundeswehra zamawia amunicję artyleryjską

/ wikipedia.eng.

  

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall otrzymał kontrakt wart 109 mln euro na dostawę do Sił Zbrojnych Niemiec (Bundeswehry) pocisków artyleryjskich.

Rheinmetall ma dostarczyć 32 tys. pocisków z opcją zakupu 11 tys. sztuk amunicji artyleryjskiej w przyszłości za kwotę 37 mln euro. Amunicją zamówioną przez Bundeswehrę są pociski DM121 kal. 155 mm, które wystrzeliwane są z samobieżnych haubicoarmat PzH 2000 na odległość nawet 30 km. Zdolne są do penetracji kilkucentymetrowych wzmacnianych betonowych ścian i detonacji wywnętrz bunkrów i umocnień. Amunicja wykorzystywana jest nie tylko do niszczenia lekko wzmocnionych pozycji, ale i siły żywej wroga oraz infrastruktury wojskowej.

DM121 przystosowane są do wykorzystania w temperaturze od - 46 stopni do + 63 stopni Celsjusza. Dostawy pocisków artyleryjskich rozpocząć się mają jeszcze w tym roku, a zakończą w ciągu pięciu lat. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wypadek na DK 7 w kierunku Radomia. Droga zablokowana

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/screenshot/@malopolskaPolicja

  

Na drodze krajowej nr 7 w Starych Sieklukach zderzyły się cztery samochody osobowe. W wypadku nikt nie zginął. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Radomia.

Do wypadku doszło na DK 7 na odcinku Białobrzegi – Radom, w miejscowości Stare Siekluki (woj. mazowieckie). Nikt nie zginął, jedna osoba odniosła obrażenia. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Radomia; przewidywany czas utrudnienia - ok. 2 godziny. Na miejscu policjanci wyznaczają objazdy oraz ustalają przyczyny i przebieg wypadku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl