Rozmowy sztabowe z Niemcami

/ mat. SG WP http://sgwp.wp.mil.pl/pl/4_1132.html

  

Zastępca szefa Sztabu Generalnego WP gen. dyw. Krzysztof Król spotkał się w Warszawie z szefem Joint Support and Enabling Service Sił Zbrojnych RFN gen. broni Martinem Schelleisem. Rozmowy w Sztabie Generalnym WP były kontynuacją współpracy nawiązanej w 2015 roku.

W trakcie spotkania generał Schelleis przedstawił organizację, zadania, strukturę oraz przyszłe kierunki rozwoju instytucji, którą kieruje. Zastępca szefa SG WP generał Król poinformował niemieckich gości o zmianach w zakresie systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP. Przedstawił również ich aktualną strukturę - informuje oficjalny portal SG WP. 

Podczas spotkania rozmawiano m.in. na temat rozwoju współpracy w obszarze logistyki, ze szczególnym uwzględnieniem zadań związanych z mobilnością wojsk w ramach działań na wschodniej flance NATO. Dyskusja dotyczyła również współpracy w ramach realizacji działań cywilno-wojskowych - czytamy.

Omówiono także stan realizacji polsko-niemieckiej współpracy wojskowej oraz aktualną sytuację bezpieczeństwa w Europie.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP

Wczytuję komentarze...

Wypadek na DK 7 w kierunku Radomia. Droga zablokowana

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/screenshot/@malopolskaPolicja

  

Na drodze krajowej nr 7 w Starych Sieklukach zderzyły się cztery samochody osobowe. W wypadku nikt nie zginął. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Radomia.

Do wypadku doszło na DK 7 na odcinku Białobrzegi – Radom, w miejscowości Stare Siekluki (woj. mazowieckie). Nikt nie zginął, jedna osoba odniosła obrażenia. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Radomia; przewidywany czas utrudnienia - ok. 2 godziny. Na miejscu policjanci wyznaczają objazdy oraz ustalają przyczyny i przebieg wypadku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl